6 اصل مهم در فنگ شویی میز کار

6 اصل مهم در فنگ شویی میز کار

آیا می دانستید که فنگ شویی میز کارتان تاثیر زیادی در روحیه و در آمد شما دارد؟ میز کار فضایی است برای کسب درآمد و ثروت و این موضوع زمانی اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد که شما ساعت های زیادی از روز را پشت میز کار خود می گذرانید. برای افزایش انرژی شما به مکان هایی نیاز دارید که بیشترین زمان را در آنجا سپری می کنید. یکی از این مکان ها فضای اتاق کار و میز کار شما می باشد. دفتر کار باید از نظر فنگ شویی دارای انرژی بالایی باشد.در این مقاله قصد داریم در مورد فنگ شویی اتاق کار و میز کار نکات جذابی را بیان کنیم ،خالی از لطف نیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مشخصات میز کار فنگ شویی :

انتخاب میز با توجه به اصول فنگ شویی اولین قدم برای شروع و استفاده از انرژی فنگ شوی می باشد.شما در زمان انتخاب میز کار باید معیارهایی مانند؛ مواد،رنگ و شکل را حتما در نظر بگیرید.

 مواد میز کار فنگ شویی :

در بین تمام مواد ممکن برای میز اعم از جنس چوب، شیشه، فلز و رویه، میز کار چوبی بهترین انتخاب از نظر اصول فنگ شویی است. چوب نه تنها انرژی طبیعت را به فضای شما وارد می کند،بلکه دارای کیفیت انرژی بالایی است. در ادامه به بررسی تفاوت انرژی دیگر مواد به کار رفته در میزها می پردازیم، با ما همراه باشید.
میز شیشه ای :
میزهایی که از شیشه ساخته شده اند، فاقد انرژی جامد بوده و باعث حرکت خیلی سریع انرژی می شود.اگر این نوع میز را برای اتاق کار خود انتخاب کرده اید،حتما از یک گلدان و گیاه برای ایجاد انرژی جامد و پاک استفاده نمایید.
میز فلزی :
عنصر فلز نشان دهنده دقت و شفافیت فنگ شویی است، بهترین نوع انتخاب میز های فلزی هستند، مخصوصا اگر عنصر تولد شما فلز یا آب باشد.
میز سنگی :
میزهای سنگی دارای قدرت و انرژی زیاد یانگ بوده و عالی ترین نوع انتخاب است، مخصوصا اگر عنصر شما فلز یا خاک باشد.
میز لمینت :
لمینت دارای انرژی بی روح و منفعل بوده و باید از گیاهان و دیگر موارد پر جنب و جوش برای ایجاد انرژی روی این نوع میزها استفاده نمایید.

بهترین شکل میز از نظر فنگ شویی :
اشکال فنگ شویی عالی هستند، ولی همه این موارد بسته به نوع انتخاب شما و کارتان دارد.
معمولا انرژی پایه ای و زیاد در میز های مستطیل شکل وجود دارد، برای رشد و گسترش بهتر شغل توصیه می شود، میز مستطیل جلو باز داشته باشید تا انرژی را به طرف شما هدایت کند. میز تحریر منحنی از نظر فنگ شویی عالی بوده و موجب ایجاد خلاقیت و روانه شدن مدام جریان انرژی می شود.این نوع میز را طوری قرار دهید تا در داخل قسمت منحنی بنشینید نه در قسمت خروجی میز.البته این نوع میز برای افرادی که حواسشان سریع پرت می شود، مناسب نیست.

معنی اشکال میز در فنگ شویی :

کمترین انتخاب شکل میز در بین میزها، میزهای گرد، مربع و بیضی می باشد. میز های مربع باعث رکود انرژی شده و میز های گرد دقیقا بر عکس این نوع میز ها عمل کرده و باعث حرکت مداوم می شود.
میز گرد :
بهترین انتخاب برای اتاق جلسه میز گرد است.چون جریان آزاد انرژی و استفاده همزمان و برابر تمام افراد در این نوع میزها وجود دارد.
میز بیضی :
عملکرد میز بیضی شبیه به میز گرد بوده ولی انتشار انرژی یکسان نیست.
میز مربع :
میز با شکل مربع برای افرادی که به سرعت حواسشان پرت می شود و نیاز به تمرکز بیشتری دارند، مناسب ترین گزینه است.

بهترین رنگ میز کار از نظر فنگ شویی :

 در فنگ شویی رنگ جایگاه ویژه ای دارد.چون سریع ترین و ساده ترین راه برای کیفیت انرژی است.در ادامه بهترین رنگ ها برای میز خوب فنگ شویی آورده شده ، ولی در نهایت این شما ها هستید که چه نوع رنگی برای ساختار کاری و انرژی شما مناسب است.
رنگ قهوه ای :
رنگ قهوه ای رنگ زمینه است و برای بدن احساس راحتی و تغذیه را همراه دارد.
رنگ سیاه :
رنگ سیاه رنگ مخصوص افراد درون گرا بوده و باعث ایجاد تمرکز و خلاقیت می شود.البته توصیه می شود از این رنگ زیاد استفاده نکنید.
رنگ سفید :
رنگ سفید نظم و شفافیت را آسان کرده و برای تعدادی از افراد انرژی زا می باشد و نشان دهنده عنصر فنگ شویی فلز می باشد.
رنگ خاکستری :
رنگ خاکستری مانند رنگ سفید کمک زیادی به تمرکز کرده و تسهیل کننده نظم می باشد.رنگ خاکستری و سفید هر دو از عناصر فنگ شویی و فلز هستند.

رنگ قرمز :
رنگ قرمز در فنگ شویی دارای انرژی یانگ بالایی بوده و به شدت تاثیر گذار است، اما توصیه می شود از این رنگ برای طولانی مدت استفاده نشود.
رنگ سبز :
 رنگ سبز در فنگ شویی باعث ایجاد خلاقیت،انتشار انرژی و افزونی و همچنین احیا کننده می باشد.

محل قرار گیری میز کار شما از نظر فنگ شویی :

برای داشتن فنگ شویی محل قرار گیری میز شما بسیار مهم است. مکان هایی را می توان اشاره کرد که کمترین مزایای ممکن را دارد و ترجیحا میز در این مکان ها قرار نگیرد.این مکان ها عبارتند از ؛
رو به پنجره، رو به دیوار، مستقیم مقابل درب، پشت به درب 
بهترین موقعیت و از نظر فنگ شویی سودمند ترین مکان برای قرار گیری میز فضایی است که بیشترین تسلط را دارد و در مقابل درب ورودی نیست و به یک دیوار محکم چسبیده است. در فضاهای خوش شانسی قرار دارد. هرگز میز کار را پشت درب و مقابل پنجره قرار ندهید.
سطح میز کار :
بدترین نوع انرژی در روی یک میز بهم ریخته به وجود می آید. البته بهم ریختگی کاملا بسته به نظر شما و تعریف شما از نظم دارد.اگر باید یک پرروژه را به سرعت تحویل داده و برای مدت کوتاهی میزتان شلوغ است، مشکلی ندارد.اما تا ابد میز شلوغ اصلا جالب نیست، بعد از اتمام پروژه حتما میز کار را پاکسازی و وسایل غیر ضروری و قدیمی را که فضای میز را اشغال می کند،کنار بگذارید، چون از لحاظ فنگ شویی انرژی بدی دارد.
ایده آل ترین حالت از نظر فنگ شویی این است که در پایان روز کاری میز کار تمیز شود.که هر منطقی این نوع تمیزی و پاکسازی را تایید می کند.
منبع نور :
 اصلا اهمیت ندارد که شما در منزل یا اتاقک یا یک دفتر بزرگ کار می کنید، مهم میز کار شما و فنگ شویی عالی برای آن بوده و حتما برای رفاه حال خودتان یک منبع نور عالی داشته باشید.
بهترین مکان برای قرار گیری منبع نور از نظر فنگ شویی گذاشتن چراغ نور در سمت چپ و بالا می باشد که منطقه ثروت در میز کار شماست.
 اشغال سطح میز کار به اندازه مورد نیاز :
نکته مهمی که در زمان کار روی میز باید به آن بسیار دقت داشته باشید، استفاده از فضای میز به اندازه مورد نیازتان می باشد. در زمان استفاده از سطح میز کار این چند سوال را از خودتان بپرسید:
آیا نیاز هست این تعداد از پوشه را روی میز خود بگذارم؟

آیا امکان دارد در جایی دیگر بگذارم که امگان دسترسی راحت به آن وجود داشته باشد؟
آیا باید تمام قلم و خودکار های خود را روی میز بگذارم؟
 بسته به نوع کار خود این سوالات را مطرح کنید.نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید اشغال فضای کمتر و ایده آل تر از نظر فنگ شویی می باشد.
رعایت چند نکته مهم برای فنگ شویی روی میز کار:
زمانی که به دنبال نکات عالی و جذاب برای آوردن انرژی و دعوت آن به اتاق کار و میز کار خود هستید، در اولین مرحله به درمان های خوب انرژی فنگ شویی دقت کنید.
- برای هر فضای کار استفاده از گیاهان برای تصفیه هوا ضروری است.
- از یک گیاه پر جنب و جوش و با گلدان خیره کننده برای میز کار خود استفاده کنید.
- وجود کریستال ها یک نوع درمان فنگ شویی هستند و تعدادی از آنها برای محل کار شما ضروری است.
- از تصاویر خاص و اهداف خاص برای میز کار خود استفاده کنید.
- از لوازم و مواردی که با شغل شما تناسب دارد، حتما استفاده کنید.
- در چیدمان فضا و میزکار خود خلاق باشید و ببینید چه مواردی برای شما انرژی خوب به ارمغان می آورد و موجب افزایش روحیه و شادی شما می شود.
- هر چند وقت یکبار حتما دست به تغییر دکوراسیون و لوازم روی میز بزنید و از انباشت انرژی جلوگیری کنید، البته تمام وسایل را به یکباره جابجا نکنید.
کلام آخر :
 در این مقاله با اصول فنگ شویی روی میز کار آشنا شدیم، رعایت این موارد هر چند کوچک موجب رونق و پیشرفت شغل شما و افزایش در آمد می شود. رعایت این نکات ریز و کوچک باعث ایجاد توانمندی و افزایش خلاقیت در کسب و کارتان می شود.
 

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design