راهنمای جامع و کامل انتخاب میز تلویزیون

راهنمای جامع و کامل انتخاب میز تلویزیون

یکی از جذاب ترین قسمت های دکوراسیون که به جرات می توان گفت به عنوان نقطه کانونی در منزل نقش اصلی را بر عهده دارد، تلویزیون و اکسسوری های آن است. در این مقاله راهنمای جامع و کامل انتخاب میز تلویزیون و انواع میز تلویزیون مدرن، تلویزیون کلاسیک و حتی تلویزیون سنتی مورد بررسی قرار می دهیم.

ابعاد استاندارد برای انتخاب میز تلویزیون

قبل از انتخاب میز تلویزیون باید ابعاد صفحه نمایش تلویزیون را مد نظر داشته باشید. اطلاع از عرض و طول تلویزیون بسیار مهم است و باید اندازه یک طرف از تلویزیون تا طرف دیگر را به صورت دقیق اندازه گیری نمایید. یک قاعده کلی در مورد میز تلویزیون جدید را باید مد نظر داشته باشید اینکه بعد از اندازه گیری 3 تا 6 اینچ باید از هر طرف اضافه تر اندازه گیری نمایید. این اندازه برای نگه داشتن تلویزیون در مرکز میز کافی بوده و برای گذاشتن تزئینات دیگر فضای کافی در اختیار دارید. به عنوان مثال باری تلویزیون 32 اینچ، میز با ابعاد 34 تا 44 اینچ ایده آل ترین اندازه است.  معمولا جایگاه تلویزیون در اتاق نشیمن و برای یک جمع صمیمی و دور همی استفاده می شود. بعد از انتخاب تلویزیون مهمترین نکته انتخاب میز تلویزیون می باشد، هرچند عده ای تلویزیون را روی دیوار نصب می کنند اما عده ای هنوز ترجیح می دهند از میز تلویزیون استفاده کنند.

ارتفاع مناسب میز تلویزیون

 ارتفاع ایده آل میز تلویزیون بسته به نظر و سلیقه شما دارد، ولی معمولا باید در زمان نشستن چشمان و گردن شما دقیقا مقابل تلویزیون قرار بگیرد و در زمان تماشای نباید گردن و سر شما به طرف بالا باشد، این موقعیت موجب گرفتگی و گردن درد می شود. بهترین ارتفاع برای میز تلویزیون، 1 یا 2 اینچ از ارتفاع خط دید بیننده در زمان نشستن روی مبل است.

عمق مناسب میز تلویزیون

در زمان اندازه گیری عمق، منظور اندازه گیری از جلو تا پشت تلویزیون است. این موضوع بسته به سلیقه افراد متفاوت است، به عنوان مثال برای قرار دادن تلویزیون های دی وی دی روی میز حتما باید فضایی برای دستگاه پخش و کنسول بازی در نظر گرفته شود، با پیشرفت تکنولوژی کمتر جایی را میتوان مشاهده کرده که تلویزیون بدون دستگاه پخش و کنسول باشد. به جرات می توان گفت که تلویزیون و کنسول پایه و مکمل یکدیگر هستند، میز تلویزیون به عنوان کنسول شناخته شده و برای بالا نگه داشتن تلویزیون از سطح زمین در ارتفاعی که افراد به راحتی بتوانند تلویزیون تماشا کنند تعبیه شده است. معمولا میز تلویزیون در اتاق نشیمن استفاده می شود، اما در محیط های اداری نیز قابلیت نصب و استفاده دارد.
ضمنا میز تلویزیون فقط برای نگه داشتن تلویزیون کاربرد ندارد و کاربردهایی مانند ایجاد فضای ذخیره سازی را دارد، چون به طور معمول شامل کشو و قفسه می باشد و شما می توانید کنترل تلویزیون و دیگر اکسسورها را در آن جای دهید. ضمنا از میز های تلویزیون می توانید به عنوان جایگاهی برای به نمایش گذاشتن قاب ها و مجسمه های تزیینی و یا مخفی نگه داشتن سیم های تلویزیون استفاده نمایید.

در زمان انتخاب میز تلویزیون چه نکاتی را باید مد نظر داشته باشیم؟
اگر تا به اینجای مطلب مشتاق شده اید که میز تلویززون را خریداری و یا تعویض نمایید، خوب است چند نکته طلایی و مهم را در زمان خرید میز تلویزیون بدانید، این موارد عبارتند از؛
ارتفاع
در اولین مرحله باید پایه تلویزیون را انتخاب کنید تا در زمان تماشای تلویزیون ایده آل ترین ارتفاع را داشته باشید. ضمنا پایه و ارتفاع مبل و صندلی که از آن استفاده می کنید، بسیار مهم و کاربردی است. بهترین روش برای ارتفاع ایده آل میز تلویزیون نشستن روی مبل و اندازه گیری سطح چشم می باشد. دقت داشته باشید که مرکز صفحه تلویزیون باید مساوی با خط دید باشد و از حط دید بالاتر نباشد. معمولا پایه تلویزیون باید با عرض تلویزیون مطابقت داشته باشد.
سبک ها
از نکات مهم در زمان خرید میز تلویزیون توجه به سبک دکوراسیون است. میز های تلویزیون در تنوع رنگی بالا و طیف گسترده ای از اکسسوری ها تولید می شود، بعضی از این میزها شامل اشکال نامتقارن  و بعضی اشکال قرینه و مساوی و کروی هستند.
جنس میز تلویزیون
معمولا میز تلویزون از 5 ماده فلز، تخته فیبر، شیشه، چوب و تخته خرده چوب تولید می شود. اگر قصد دارید که میز تلویزیون با دوامی داشته باشید و از آن سال های سال استفاده کنید، توصیه ما میزهای فلزی و چوبی است. ولی اگر بودجه محدودی داردید، امکان دارد به میزهای تلویزیون تولید شده از خرده چوب و یا تخته فیبر رضایت دهید. اما میزهای شیشه ای که ماندگاری زیادی ندارند ولی قیمت بالایی داشته و فضای دکوراسیون شما را به شدت زیبا و جذاب تر جلوه می دهد.
ذخیره سازی
برای داشتن دکوراسیونی زیبا و جذاب می توانید میز تلویزیونی خریداری کنید که شامل چند قفسه و کشو باشد تا اشیاء اضافه و حتی سیم ها را در آن ذخیره کنید. با خرید این نوع میز تلویزیون با یک تیر دو نشان زده اید و فضای شما از شلختگی و نامرتبی رها می شود. میز تلویزیون باید فضای کافی برای نگهداری مجله و دیگر دستگاه های رسانه ای و حتی سینمای خانوادگی داشته باشد. داشتن ویژگی مخفی کردن سیم و کابل از مهمترین مزیت های میز تلویزیون ایده آل است. خوشبختانه در حال حاضر بیشتر تولید کنندگان میز تلویزیون میز هایی طراحی کرده اند که به راحتی سیم و کابل های تلویزیون را مدیریت و از دید افراد مخفی نگه داشته و از همه مهمتر خطرات ناشی از برق گرفتگی را از کودکان دور می کند.

انواع میز تلویزیون

در این قسمت انواع میز تلویزیون و محبوب ترین مدلهای آن معرفی می شود که عبارتند از؛
میزهای طبقه دار: این میز مخصوص خانواده هایی است که به به دنبال حفظ فضا و نمایش بیشتر اکسسوری ها هستند.
میز تلویزیون کنسولی: این میز در مدل هایی قفسه دار و کشویی به شکل مستطیل هستند. این میز برای خانواده هایی که علاقه دارند فضای نشیمن و میز تلویزیون خلوت باشد گزینه عالی و کاربردی محسوب می شود.
اما دیگر انواع میز تلویزیون می تون به انواع کلبه ای، دیواری و کابینتی اشاره کرد که افراد با توجه به سلیقه و نیاز خود اقدام به خرید میز تلویزیون می کنند.
همانطور که دراین مقاله گفته شد تلویزیون و میز آن به عنوان نقطه کانونی در فضای نشیمن خودنمایی می کند، در نتیجه خرید میز تلویزیون زیبا و کاربردی یک نوع سرمایه گذاری روی وسایل الکترونیکی مخصوصا تلویزیون است. میز های تلویزیون در اندازه های کوچک و بزرگ، زیبا و محکم تولید می شود که به راحتی در تمام فضای منزل می تواند قرار بگیرد. در خرید میز تلویزیون نیازهای خود مانند اندازه و نقطه ای را که قصد استفاده تلویزیون را دارید، مد نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design