مبل راحتی پارچه ای بهتر است یا چرم؟

مبل راحتی پارچه ای بهتر است یا چرم؟

امروزه در هر خیابان و نمایشگاهی که برای خرید مبلمان تشریف می برید، چشمتان به مبلمان هایی می خورد که از لحاظ تنوع رنگی و متریال بی نظیر هستند. ممکن است با دیدن این همه تنوع گیج شوید و ندانید که کدام مبلمان را برای منزلتان خرید کنید و یا از ویژگی ها و خصوصیات متریال مبلمان مطلع نباشید. در این مقاله قصد داریم در مورد مبل راحتی پارچه ای بهتر است یا چرم ؟ نکات جذابی را بیان کنیم، خالی از لطف نیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مبل پارچه ای یا چرم؟

امروزه مبلمان با انواع پارچه و روکش چرم پوشش داده می شود این موضوع باعث می شود تا روکش مبلمان دارای اهمیت زیادی در مبلمان باشد. برای روکش مبلمان از پارچه و چرم استفاده می شود که هرکدام دارای مزیت های خاص و منحصر به فردی ست. 

مقایسه مبل راحتی پارچه ای با چرم

ماندگاری و مقاومت مبلمان های تمام پارچه نسبت به چرم بیشتر می باشد، چون چرم به مرور زمان پوسته پوسته می شود. مبلمان های تمام پارچه ای دارای دوام، تنوع رنگی، زیبایی ظاهری، تمیزی راحت و آسان و سلامت جسمی را همراه دارد.
راحتی
مبلمان های تمام پارچه ای نسبت به مبلمان تمام چرم راحت تر است. این مبلمان ها حس راحتی را به انسان القاء و در مقایسه با چرم بسیار گرم تر، لطیف تر و نرم تر هستند. روکش های چرم در زمستان سرد و در تابستان گرم هستند، ضمنا بافت چرم نسبت به بافت پارچه محکم تر و سفت تر است.
دوام
مبلمان های تمام پارچه ای نسبت به مبلمان چرم دارای ماندگاری و مقاومت بیشتری هستند. مبلمان های چرم زودتر از پارچه ای کیفیت خود را از دست می دهند و به مرور پوسته پوسته می شوند. ناگفته نماند در گذشته پارچه های مبلی در برابر لکه مقاومتی نداشتند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی پارچه هایی تولید شده که مانند پارچه چرم در برابر لکه ها مقاوم هستند.
رنگ و طرح
همانطور که می دانید چرم از لحاظ تنوع رنگی کمی بوده و بدون طرح هستند. برعکس پارچه ها به صورت طرح دار و با تنوع رنگی بالا تولید می شود. شما می توانید مبلمان پارچه ای را در تم های مختلف رنگی تهیه و حتی پارچه مبلی را برای پرده قسمت نشیمن و پذیرایی استفاده نمایید.
آسانی و راحتی تمیز کردن
هر چند دوام چرم نسبت به پارچه بسیار کم است اما تمیز کردن آن نسبت به پارچه بسیار راحت و آسان است. شما با استفاده از یک پارچه مرطوب می توانید مبلمان چرم را به راحتی و بدون نیاز به هیچ مواد شوینده ای تمیز کنید.
سلامت جسمی
 افرادی که مشکلات تنفسی و آلرژی دارند، بهترین گزینه مبلمان چرمی ست، چون چرم بر خلاف پارچه آلودگی هوا، گرد و غبار و موی حیوانات را به خود جذب نمی کند. اما پارچه کمترنی مقاومت را در برابر گردو غبار، لک و موی حیوانات دارد.
زیبایی منحصر به فرد 
مبلمان های تمام پارچه ای از لحاظ تنوع شکلی، رنگی و طرح بسیار متنوع هستند، اما مبلمان های تمام چرم دارای ظاهری منحصر به فرد هستند و برای دکوراسیون های مدرن ایده آل ترین گزینه است.
تفاوت قیمت 
قطعا همه می دانید که چرم همیشه قیمتی بالا و خاص دارد و باالطبع مبلمان های چرم نیز قیمتی بالا نسبت به مبلمان پارچه ای دارند. 

انواع مبلمان پارچه ای راحتی

امروزه مبلمان های پارچه ای در انواع مختلف تولید می شود که هرکدام عملکرد خاص خود را دارد. مبلمان تمام پارچه ای تنوع بیشتری نسبت به مبلمان چرم دارد. مبلمان های تمام پارچه ای عبارتند از؛
ال، تخت خواب شو، کاناپه ای، چستر، شزلون، لاوست
مبل ال

خاص ترین نوع مبلمان از نوع تمام پارچه ای مدل راحتی ال است. در این نوع مبلمان تمام قسمت های مبل با پارچه پوشش داده شده و به علت فضایی کم، این مبلمان برای آپارتمان های کوچک مناسب است. در مبلمان ال به علت اینکه به راحتی به دیوار می چسبد، می توان از تمام فضا استفاده بهینه کرد. دسترسی به دیگر قسمت های منزل به راحتی وجود دارد. البته مبلمان ال در ابعاد بزرگ تر برای فضاها و سالن های بزرگ تولید می شود.
کاناپه
کاناپه یکی از انواع مبلمان راحتی ست که معمولا بدون دسته است، اما مدل هایی از کاناپه وجود دارد که دارای یک دسته یا دو دسته هستند. کاناپه برای استراحت و فضای نشیمن طراحی شده و در سایز های 2 و 3 نفره تولید می شود.
تخت خواب شو
یکی دیگر از انواع مبلمان های راحتی پارچه ای مدل تخت خواب شو می باشد که به دو صورت کاناپه ای و تک صندلی تولید می شود. معمولا اسکلت این مبلمان تمام فلز و با پارچه پوشش داده می شود. از مهمترین مزیت های مبلمان تخت خواب شو نیازی به پهن کردن تخت خواب نیست. به راحتی با باز کردن مبلمان می توانید از حالت تخت و راحت آن بهره ببرید. این مبلمان حتی در مدل های تک نفره نیز تولید می شود.
چستر
یکی از مدل مبلمان یکه حالت راحتی و اسپرت ندارد و به مبلمان های کلاسیک بیشتر شبیه است، مبل چستر است. ولی چون تمام قسمت های این مبل با پارچه پوشانده شده در دسته مبلمان راحتی قرار دارد. مبل چستر به علت زیبایی خاص و منحصر به فرد آن بسیار پرطرفدار شده و در خرید جهیزیه از آن استفاده می شود.
مبل چستر با روکش چرم و پارچه تولید می شود و مدل چرم آن در ادارات و شرکت ها و مدل پارچه ای و مخمل آن برای سالن های پذیرایی کاربرد دارد.
در این مدل ارتفاع دسته با تکیه گاه مساوی بوده و با دکمه لمسی کاری و تزیین شده است.
شزلون
قطعا شما مبلمان شزلون را در دسته مبل های سلطنتی و لوکس قرار می دهید، البته حق هم دارید. ظاهر این مبل ها آنقدر مجلل، لوکس و زیباست که ناخودآگاه آن را یک نوع مبل سلطنتی می دانیم. اما مبلمان شزلون مبل های تک نفره کشیده هستند که مانند کاناپه برای دراز کردن پا و استراحت کاربرد دارد.
از مبلمان شزلون در فضای نشیمن و اتاق خواب استفاده می شود.
لاوست
مبل لاوست یا مبل عشق نوعی از مبلمان تک دسته و با عرض زیاد است، این مبل فضای زیادی را برای نشستن خانم ها و البته عروس خانم ها با لباس های حجیم و پف دار را فراهم می کند.
البته این مبلمان از قرن هفدهم تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده و بیشتر به مبلمان های مدرن شبیه شده. مبل لاوست دارای دو دسته و بدون تکیه گاه می باشد و نمی توان این مبل را در دسته کاناپه و شزلون قرار داد.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design