ایده های جذاب و جالب چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع 

ایده های جذاب و جالب چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع 

وقتی در یک منزل جدید وارد می شویم و قصد چیدمان آنرا داریم اولین نکته ای که به ذهنمان می رسد این است که مبلمان را چگونه و متناسب با فضا و ابعاد ساختمان بچینیم، تا دکوراسیون ما جذاب تر باشد. زیرا در دکوراسیون و چیدمان هر چه از وسایل گرانقیمت و زیبا استفاده کنیم ولی اصول چیدمان را بلد نباشیم، وسایل جلوه زیبایی نخواهد داشت. در این مقاله قصد داریم ایده های جذاب و جالب چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع را آموزش دهیم با ما همراه باشید.

فضای مربع

 بیشتر منازل و آپارتمان ها ترکیبی از فضای مربع و مستطیل می باشد و اگر به خوبی در فضای مربع مبلمان چیده شود می تواند به عنوان نقطه کانونی خودنمایی کند.
در فضای مربع باید به دستور العمل های چیدمان و نکات ریز دقت زیادی داشته باشید تا در زمان تماشای تلویزیون در مسیر رفت و آمد نباشید.
مبلمان باید در فضای مرکزی و نقطه کانونی پذیرایی قرار بگیرد. چون مهم ترین نقطه در اتاق پذیرایی و نشیمن جایی ست که افراد در بدو ورود نگاهشان به آن نقطه معطوف می شود.
در هر خانه ای شومینه، تابلو نقاشی، پنجره و تلویزیون دارای جایگاه خاص و ویژه ای ست. اما در فضای مربع توصیه می کنیم، تابلو ها را روی دیوار کنار نصب کنید و هرگز تابلو را روی دیواری که مقابل درب ورودی ست نصب نکنید، زیرا جلوه خوبی به فضا نمی دهد. قبل از شروع اسباب کشی و یا تغییر دکوراسیون حتما مقاله ما را با دقت مطالعه کنید و سعی کنید مطابق با برنامه و نقشه چیدمان منزلتان را بچینید، از بین تمام وسایلتان طرح ها و لوازمی را به فضای دکوراسیون داخلی شما نزدیک تر است انتخاب و در دسترس بگذارید و چیدمان مبلمان را بر اساس اصول معماری داخلی پیش ببرید. اما قطعا و حتما برای رفت و آمد فضایی را در نظر بگیرید.
در ادامه چند ایده جذاب و جالب برای چیدمان فضای مربع را آموزش می دهیم.
کاناپه ال و جایگاه تلویزیون
در فضاهایی که مبلمان کاناپه به صورت ال می باشد، در یک طرف فضا مبلمان و در طرف دیگر تلویزیون و سیستم های صوتی را قرار دهید. این نوع از دکوراسیون حس نشستن روی نیمکت را القاء می کند و با گذاشتن یک میز در جلوی کاناپه چیدمان تکمیل می شود. در این نوع از چیدمان فضای خالی بین کاناپه و تلویزیون باعث میشود تا فضا بزرگ تر و دلبازتر جلوه کند. می توانید برای متعادل کردن فضا، بین مبلمان و تلویزیون را با یک قالیچه زیبا طرح کلاسیک یا مدرن پر کنید. برای زیبایی بیشتر بصری می توانید در قسمت بالای اتاق یک کتابخانه نصب کرده و کتاب ها را در آن نگهداری کنید.
مبلمان مقابل هم و میز پذیرایی در وسط
 در این سبک از چیدمان کاناپه راحتی در یک طرف و دو صندلی راحتی در مقابل کاناپه قرار می گیرد، در وسط نیز یک میز پذیرایی قرار می گیرد. برای منسجم تر شدن و زیبا تر شدن فضا یک فرش بزرگ قهوه ای رنگ پهن کنید. این مدل از چیدمان برای فضاهای دور همی و استراحت گزینه عالی محسوب می شود.
برای تمرکز بیشتر روی نقطه کانونی کافیست از آباژور ایستاده و گیاهان آپارتمانی سرسبز و زیبا استفاده کنید. اگر علاقه دارید که گیاهان با مبلمان شما ست شود می توانید از مبلمانی با رنگ خنثی استفاده کنید.

اتاق پذیرایی مربع باز

در فضای پذیرایی مربع شکل می توانید مبلمان را به صورت ال بچینید. در این فضا اصلی ترین اجزاء میز قهوه خوری و تلویزیون هستند. تمرکز اصلی که باعث تمایز فضا از دیگر نواحی می شود، فضا و چیدمان آشپزخانه است. می توانید با چیدمان جذاب در آشپزخانه این فضا را از دیگر قسمت ها متمایز کنید.

نکات کلی در مورد چیدمان مبلمان

برای داشتن یک فضای زیبا و جذاب باید به فضا دقت کافی داشته باشید. هر فضایی سبک دکوراسیون مخصوص به خود را دارد. در ادامه نکاتی را که باید در چیدمان مربع مد نظر داشته باشید بیان می کنیم.
انتخاب یک نقطه کانونی
یکی از مهم ترین قسمت ها در هر فضایی نقطه کانونی ست که این نقاط کانونی می تواند ثابت و یا متحرک باشد. نقاط کانونی ثابت مانند شومینه و پنجره و نقاط کانونی متحرک مانند تلویزیون و تابلو
در چیدمان شما می توانید با توجه به نقطه کانونی چیدمان را شروع کنید.
هل ندادن مبلمان به طرف دیوار
میزان فاصله بین دیوار و مبلمان بسته به متراژ اتاق دارد. در صورتی که فضای محدودی دارید، سعی کنید حداقل به اندازه چند سانتی متر فضایی جهت تنفس بین مبلمان و دیوار داشته باشید.برای فضاهای بزرگ سعی کنید که مبلمان را طوری بچینید که تمام افراد خانواده در وسط اتاق دور هم جمع شوند و یک جمع صمیمی ایجاد کنید. در اتاق ها و فضاهای بزرگ حداقل فاصله بین مبلمان و دیوار 1 متر است.
ایجاد فضای گفتگو
فضای چیدمان مبلمان باید به گونه ای باشد که افراد برای صحبت مجبور نباشند بلند بلند صحبت کنند و یا بچرخند. در چیدمان مربع مبلمان باید طوری قرار بگیرد که مبل ها و صندلی ها مقابل یکدیگر قرار بگیرند به طوری که برای صحبت کردن بتوانند به آرامی با هم صحبت کنند. درصورتی که فضای پذیرایی شما بزرگ و دلباز است، این فضا را به چند قسمت تقسیم کنید.
جستجوی نقطه تعادل چیدمان مبلمان
 در ایران این ضرب المثل همیشه به جا و سنجیده بوده که اندازه نگه دار که اندازه نکوست، در چیدمان مبلمان نیز باید بگوییم این ضرب المثل بجا و سنجیده است و در زمان چیدمان مبلمان حتما باید تعادل و اندازه را رعایت کنید.  در چیدمان مربع دقت کنید که همه اجزاء در جای خود و متعادل قرار بگیرد، از قرار دادن اشیاء کوچک در یک نقطه و کنار هم خودداری کنید. این کار موجب می شود تا فضای اتاق شما ناقص و کج جلوه کند.
داشتن طرح و نقشه
چیدمان مبلمان در فضاهای مختلف نیازمند روش ها و راه های متفاوتی ست تا بهترین و زیبا ترین دکوراسیون را داشته باشید. در صورتی که قصد اضافه کردن مدل ها و تعدادی صندلی جدید به مبلمانتان دارید، توصیه می کنیم حتما طرح مورد نظر خود را روی کاغذ پیاده کنید تا دقت بیشتری در چیدمان داشته باشید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design