مبل چسترفیلد اداری برای کدام فضا مناسب است

مبل چسترفیلد اداری برای کدام فضا مناسب است

بعد از فضای منزل که افراد نیاز به راحتی و آرامش در آن دارند، محیط اداری می باشد. شاید شما کارمند یک اداره و یا یک مراجعه کننده در یک اداره هستید و باید ساعت هایی از روز را در فضای اداری طی کنید، قطعا شما در این محیط برای انجام کارهایتان باید کمی منتظر بمانید و ایستادن افراد در یک فضای اداری موجب بی نظم نشان دادن فضا و شلوغی می شود. در این مواقع اهمیت مبلمان اداری در این مواقع به چشم می آید. در این مقاله قصد داریم به بررسی مبل چستر فیلد اداری برای کدام فضا مناسب است؟

مبل چستر فیلد اداری چیست؟

یکی از قدیمی ترین، لوکس ترین و سلطنتی ترین مبلمان ها، مبل چستر فیلد می باشد. از خصوصیات خاص و منحصر به فرد این مبلمان می توان به دکمه کاری روی قسمت های تکیه گاه، نشیمن و دسته و لمسه کاری اشاره کرد. مبل چستر فیلد دارای ارتفاع دسته یکسان بوده و با فضاهای لوکس، رسمی و سلطنتی سازگارمی باشد. معمولا اولین روکش های این مبل از چرم بوده اما امروزه از روکش های پارچه ای مخمل، کتان و چرم استفاده می شود.
یکی از مبلمان های بسیار پر طرفدار در مبلمان اداری و قسمت مدیریت مبل چستر فیلد است. در گذشته از این نوع مبلمان برای فضاهای لوکس و سلطنتی استفاده می شد. اما در حال حاضر در محیط های اداری بسیار پرکاربرد و پرطرفدار بوده و دارای تنوع طرح و رنگ بالایی می باشد. اما استفاده از مبلمان چستر فیلد و همخوانی آن با فضای اداری دارای اهمیت زیادی می باشد، که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

کاربرد مبل چستر فیلد اداری

اصلا مهم نیست که در فضای اداری از چه نوع مبلمانی استفاده می کنید، مهم تناسب سبک میز، پارتیشن و صندلی و... است. فرم، رنگ و روکش مبل چستر تنوع زیادی دارد و اهمیت آن در دکوراسیون می تواند چیدمان اتاق مدیریت، سالن انتظار و .. را زیبا و جذاب جلوه دهد. از مهم ترین کاربردهای این مبل در فضای اداری عبارتند از؛
مبل چستر فیلد و سبک مدرن
یکی از سبک های چیدمان داخلی در اداری سبک مدرن است. در این سبک فضا بسیار ساده و خلوت بوده و در فضاهای اداری بیشتر از سبک چیدمان مینیمال و مدرن استفاده می شود. اما روسای شرکت ها برای کمتر کردن حس سادگی و تبدیل این فضا به یک فضای لوکس و شیک از مبلمان های جذاب و خاصی استفاده می کنند که یکی از این مبلمان ها، سبک چستر می باشد. مبل چستر برای فضای مدرن عالی بوده و در فضاهای اداری از چستر فیلد مدل قایقی بیشترین استفاده می شود. این مدل تناسب زیادی با فضای اداری داشته و از رسمی شدن بیش از حد محیط می کاهد. مبل چستر فیلد قایقی با انواع روکش های پارچه ای به جز چرم تولید می شود و این خصوصیت با فضاهای ساده و خلوت سازگاری زیادی دارد.

مبل چستر فیلد و سبک کلاسیک
یکی دیگر از سبک های چیدمان، سبک کلاسیک می باشد، در این سبک همه چیز لوکس، سلطنتی و به صورت قرینه می باشد. 
در فضاهای کلاسیک استفاده از مبل چستر دارای اهیمت زیادی بوده و در اتاق مدیریت همراه با میز چوبی قهوه ای رنگ و کمد های منبت کاری مخصوصا اگر روکش مبل چرم باشد، جلوه بی نظیری را به وجود می آورد. در فضاهای کلاسیک اداری مبل چستر مکعب شکل، محیط اداری را رسمی نشان می دهد.
مبل های چستری که در فضای اداری کلاسیک استفاده می شود، نسبت به مبل های چستر مدرن دارای لمسه کاری بیشتری بوده و باعث رسمی جلوه دادن بیشتر فضا می شود. از این نوع مبل برای دفتر وکالت، مهندسین و... با روکش چرم به رنگ های سبز تیره، زرشکی تیره و چرم قهوه ای کاربرد زیادی دارد.
مبل چستر فیلد اداری ال
یکی از دسته های مبلمان چستر که برای گوشه های اتاق می تواند انتخاب ایده آلی باشد، مبل چستر اداری ال می باشد. ممکن است این سوال مطرح شود که این مبل برای فضای اداری کاربرد داررد یا خیر؟ ناگفته نماند که در چیدمان و دکوراسیون داخلی شما با هیچ محدودیتی مواجه نیستید و دستتان کاملا باز است. با کمی خلاقیت و ایده های جدید می توانید از مبل چستر مدل ال برای فضاهای اداری، مدرن و حتی کلاسیک استفاده کنید.
نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید در فضاهای مدرن از مبل چستر ال با روکش مخمل در رنگ های روشن و در فضای کلاسیک از مبل چستر با روکش چرم و رنگ های تیره استفاده کنید.
مبل چستر فیلد ست با میز جلو مبلی
برای فضاهای اداری و محیط های رسمی استفاده از مبل و میز مبلی ست ایده آل و جذاب است. در این ست روکش مبل و میز کاملا همرنگ و لمسه کاری روی هر دو به صورت مساوی انجام شده و فضا راکاملا رسمی و لوکس جلوه می دهد. اما تعدادی از میزهای جلو مبلی چستر دارای پایه چوبی بوده و سطح رویه آن دارای لمسه کاری با پارچه یا چرم می باشد. در بعضی مدل های دیگر پایه و رویه از جنس پارچه یا چرم بوده و با لمسه کاری تزیین شده است.

نکته های مهمدر استفاده از مبل چستر فیلد اداری

هر چند مبل چستر در فضاهای اداری کاربرد زیادی دارد و استفاده آن برای این فضاها ایده آل است، اما در استفاده آن باید چند نکته را مد نظر قرار داد که عبارتند از؛
در فضاهای کوچک اداری تعادل در تعداد مبلمان را رعایت کنید، در فضاهای کوچک از 1 مبل چستر دو نفره و 2 مبل تک نفره استفاده کنید.
برای فضاهای خالی درگوشه اتاق ها می توانید از مبل های ال چستر فیلد ادرای استفاده کنید.
حتما به رنگ روکش و تعداد لمسه کاری روی مبل دقت کنید تا متناسب با سبک چیدمان، کمدها، اکسسوری ها و میز ریاست باشد.
برای فضاهای اداری با متراژ زیاد حتما از مبل های چستر فیلد بزرگ استفاده کنید، زیرا دسته این مبل ها کمی به سمت بیرون متمایل بوده و فضای بیشتری را اشغال می کند.
برای فضاهای اداری پر ترافیک و شلوغ حتما از مبل چستر فیلد با روکش چرم استفاده کنید، زیرا دوام چرم نسبت به روکش های پارچه ای بیشتر بوده و کمتر در معرض پارگی قرار گرفته و صد البته تمیز کردن آن نیز بسیار راحت و آسان است.
برای فضاهای غیر رسمی و مدرن می توانید از مبلمان چستر فیلد با تنوع رنگی بالا استفاده کنید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design