انتخاب میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه

انتخاب میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قلب تپنده هر خانه و نقطه کانونی محسوب می شود، در آشپزخانه انواع و اقسام لوازم پذیرایی و اکسسوری ها وجود دارد که هر کدام به نوبه خود تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. از مهمترین لوازم و وسایل موجود در آشپزخانه که تاثیر زیادی در جلوه بصری داشته و جذابیت آشپزخانه را صد چندان می کند، میز ناهار خوری است. پس در زمان خرید میز ناهارخوری و صندلی میز ناهار خوری تک باید به شکل، ابعاد، رنگ و طرح آن دقت زیادی داشته باشید. زیرا تاثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه دارد. در این مقاله قصد داریم انتخاب میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت میز ناهار خوری در آشپزخانه

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد انتخاب میز ناهار خوری تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت فضای آشپزخانه دارد، همخوانی میز ناهار خوری از لحاظ طرح، رنگ و سبک با دیگر لوازم موجود در آشپزخانه موجب جذاب تر شدن فضای آشپزخانه می شود.به عنوان مثال اگر شما یک آشپزخانه مدرن دارید قطعا استفاده از میز ناهار خوری سنتی، از نظر زیبا شناختی انتخاب درست و هنرمندانه ای نیست. حتما در زمان خرید میز ناهار به طرح و سبک آن از لحاظ سنتی، کلاسیک و مدرن دقت داشته باشید.
برای خرید میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه فاکتورهای متفاوتی وجود دارد که عبارتند از؛

انتخاب طرح مناسب میز ناهار خوری

رنگ، طرح و مدل میز ناهارخوری از مهم ترین فاکتورها برای خرید میز ناهار خوری محسوب می شود. طرح میز ناهار خوری باید متناسب با طرح و دکوراسیون آشپزخانه و حتی طرح کابینت باشد.

استفاده از میز ناهار خوری گرد یا مستطیل در آشپزخانه

به دلیل اینکه میزهای ناهار خوری گرد و مستطیل حتی در فضاهای کوچک به خوبی جا می شوند و با تمام دکوراسیون ها ست و هماهنگ هستند، در اولیت و اولین انتخاب ها برای فضای آشپزخانه محسوب می شود.

طرح های مدرن

به شدت توصیه می کنیم در زمان خرید میز ناهار خوری به طرح میز و طراحی آشپزخانه دقت داشته باشید، به عنوان مثال: اگر فضای آشپزخانه شما مدرن است حتما میز ناهار خوری مدرن را در نظر داشته باشید. در صورتی که علاقه به میزهای چهار گوش و مستطیل دارید حتما از طرح های مدرن آن استفاده کنید و توصیه ما استفاده از میزهای ناهار خوری با تخته اضافه تاشو می باشد تا بتوانید در مواقع ضرروی میز را بزرگ تر کنید.

طرح روستایی (رستیک)

از طرح روستایی معمولا روی چوب استفاده می شود. طرح رستیک فضا را صمیمی تر و ساده جلوه می دهد. این میز معمولا با نیمکت های بدون پشتی ست می شود که جذابیت خاصی به فضای آشپزخانه می دهد.

میزناهار خوری ساخته شده با چوب طرح دار

 در دیزاین و طراحی داخلی با چوب طرح چوب دارای اهمیت زیادی بوده و بیشتر چوب هایی که برای تولید میز ناهار خوری استفاده می شود، طرح دار هستند. طرح چوب تاثیر زیادی در نمایش دادن سبک میز دارد، به عنوان مثال چوب گیلاس، افرا و بلوط برای سبک های روستایی و رستیک و چوب های تیره مانند گردو برای طرح های مدرن استفاده می شود. چوب هایی با رنگ تیره جذاب ترین طرح بوده ولی به سرعت خاک و آلودگی، لکه و خراش را نشان می دهند.

طرح های ساده و خودمانی

همانطور که از نام این طرح برداشت می شود از این طرح در وسایلی استفاده می شود که افراد در آن احساس راحتی داشته باشند. در این طرح به شدت توصیه می کنیم از صندلی هایی با پشتی های بلند استفاده کنید تا حس راحتی را به افراد در زمان استراحت القاء کند. معمولا میزهای گرد ناهار خوری برای این موضوع بهترین پیشنهاد است، چون با صندلی های بلند همخوانی بیشتری داشته و برای زمان مکالمه گزینه مناسبی محسوب می شود.

انتخاب مدل های خاص و مدرن

انتخاب این سبک ها بسیار خاص و جسورانه محسوب می شود و بسته به سلیقه شخصی افراد دارد. انتخاب میز ناهار خوری مدرن بسیار کاربردی بوده و به آَشپزخانه شخصیت می دهد. انتخاب میز ناهار خوری مناسب و متناسب با فضای آشپزخانه موجب شخصیت و جذابیت چند برابر آشپزخانه می شود. به عنوان مثال برای آشپزخانه های ساده می توانید از میزهای ناهار خوری بیضی یا هشت ضلعی استفاده کنید. 
اندازه کاربردی برای میز ناهار خوری متناسب آشپزخانه چیست؟
 برای انتخاب میز ناهار خوری متناسب با فضای آشپزخانه هرگز نباید ابعاد و فضای آشپزخانه را در نظر بگیرید، بلکه توجه به تعداد افراد خانواده مهم ترین اصل در انتخاب میز نهار خوری است. انتخاب میز ناهار خوری به اندازه کل فضای آشپزخانه موجب مختل شدن رفت و آمد در آشپزخانه می شود، برای آشپزخانه های کوچک توصیه می کنیم از میزهای ناهار خوری گرد، تاشو و کوچک استفاده کنید.
حتما قبل از خرید میز ناهار خوری ابعاد آشپزخانه و فضایی که قصد دارید میز ناهار خوری را به آن اختصاص دهید، مد نظر داشته باشید تا بتوانید به راحتی در فضای آشپزخانه رفت و آمد داشته باشید.

رنگ میز ناهار خوری متناسب آشپزخانه

برای داشتن میز ناهار خوری کاملا اختصاصی و خاص می توانید میز ناهار خوری را با سلیقه خودتان رنگ کنید و اگر این کار را خودتان انجام دهید، لذتبخش تر خواهد بود. توصیه می کنیم برای رنگ کردن میز ناهار خوری از رنگ روغنی و نیمه روغنی کمک بگیرید تا در زمان تمیز کردن و گردگیری مقاومت بیشتری داشته باشد. برای مقاومت بیشتر رنگ روی میز ناهار خوری می توانید از اسپری کیلر سیلر استفاده نمایید. اما رنگ های خاص میز ناهار خوری عبارتند از؛
رنگ های کلاسیک
 رنگ های کلاسیک معمولا در دسته رنگ های تیره و روشن قرار دارد، مانند رنگ های فندقی و گردویی که فضایی سلطنتی و شاهانه به فضای آشپزخانه می بخشد.
رنگ های مدرن
معمولا رنگ های مدرن متناسب با میزهای ناهار خوری طرح مدرن هستند، رنگ هایی از قبیل: سفید، طوسی، آبی ملایم، مشکی، زرد روشن، لیمویی، نسکافه ای، پوست پیازی، صورتی و یاسی
میز ناهار خوری بنفش رنگ
 میز ناهارخوری بنفش رنگ یک رنگ شاهانه و سلطنتی محسوب می شود و به راحتی تمام نگاه ها را به سمت خود جذب می کند، رنگ بنفش ترکیبی از دو رنگ آبی و قرمز بوده و این رنگ به راحتی در کنار رنگ های سفید و مشکی خودنمایی کرده و بسیار چشم نواز بوده و به افراد حس راحتی و آرامش را القاء می کند.
میز ناهار خوری زرد رنگ
 رنگ زرد در میز ناهارخوری حس جذابیت و شکوه و به نوعی زرق و برق را به وجود می آورد. از میزناهار خوری زرد رنگ در فضا کمتر استفاده می شود و دلیل اصلی آن سخت ست شدن آن با دیگر اکسسوری هاست ، البته شما به راحتی می توانید در کنار رنگ زرد از رنگ های سفید، طوسی، آبی تند و کم رنگ استفاده کنید و جذابیت فضا را صد چندان کنید.
میز ناهار خوری آبی رنگ
رنگ آبی در دسته رنگ های سرد قرار دارد و موجب آرامش می شود. رنگ آبی محیط را آرام و صمیمی نشان می دهد و با رنگ های گرم به خوبی ست می شود، اگر علاقه دارید تا فضای آشپزخانه شما مدرن و جذاب باشد در کنارمیزناهار خوری آبی می توانید از رنگ های طوسی، مشکی، سفید و یا پالت رنگ آبی استفاده کنید.
میز ناهار خوری سفید رنگ
یکی از رنگ های پایه و اساسی در سبک مدرن، رنگ سفید است همگان رنگ سفید را به عنوان رنگ مدرن می شناسند. این رنگ در کنار بقیه رنگ ها موجب ایجاد تعادل و آرامش می شود و در بین تمام رده های سنی طرفداران خاص خود را دارد، از این رنگ می توانید به صورت تک رنگ در دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه و یا با دیگر رنگ ها استفاده نمایید.
میزناهار خوری مشکی رنگ
 از رنگ های پر کاربرد و پر استفاده که به صورت تک رنگ کمتر استفاده می شود می توان به رنگ مشکی اشاره کرد. اگر به دیزاین خاص و چشم نواز علاقه دارید می توانید از رنگ مشکی استفاده نمایید، البته دقت داشته باشید میز ناهار خوری مشکی فضا را کوچک تر و رسمی تر جلوه می دهد. در کنار میز ناهار خوری مشکی رنگ می توانید از رنگ های قرمز، نارنجی، سفید، زرد و آبی استفاده کنید. رنگ مشکی قابلیت ست شدن با بیشتر رنگ ها را دارد، اما توصیه می کنیم از در کنار رنگ مشکی از رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید تا هم فضایی شیک و مدرن داشته باشید و فضای آشپزخانه تیره جلوه نکند.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design