ویژگی های میز جلو مبلی اداری که باید بدانید

ویژگی های میز جلو مبلی اداری که باید بدانید

یکی از مهم ترین تجهیزات در فضای کار و اداری مبلمان و میز اداری می باشد. میز و مبلمان اداری متناسب با وضعیت هر شغلی متفاوت است، اما میز جلو مبلی اداری معمولا در تمام فضاهای اداری و دفاتر مهندسین و پزشکان به یک شکل بوده و بیشتر برای قرار دادن کتاب، کاتالوگ و مجله استفاده می شود، اما همین میزهای جلو مبلی نیز باید خصوصیات خاص خود را داشته باشند، تا در زمان استفاده بدون هیچگونه مشکلی از آن استفاده شود. در این مقاله قصد داریم در مورد موضوع ویژگی های میز جلو مبلی اداری که باید بدانید صحبت کنیم.

علت استفاده از میز جلو مبلی تاشو اداری

همانطور که بارها مشاهده کرده اید در تمام فضاهای اداری، دفاتر مهندسی و مطب پزشکان علاوه بر صندلی و کاناپه، سرویس مبلمان از چند میز کوچک و میز بزرگ تشکیل شده که به میزهای کوچک میز عسلی و به میزهای بزرگتر میز جلو مبلی گفته می شود. اما در فضاهای اداری میزعسلی حذف شده ولی میز های جلو مبلی برای قرار دادن وسایل تزیینی، اکسسوری، وسایل پذیرایی، کاتالوگ، مجله و گاهی اوقات لپ تاپ استفاده می شود. بسته به نوع استفاده و فضا استفاده از میزهای جلو مبلی اداری متفاوت بوده و باید در انتخاب آن دقت کرد ویژگی های میز جلو مبلی در زمان خرید عبارتند از؛

ارتفاع میز جلو مبلی اداری

از مهمترین ویژگی ها و خصوصیات میز های جلو مبلی تناسب ارتفاع و بلندی میز نسبت به مبلمان می باشد. در زمان خرید میزجلو مبلی اداری دقت داشته باشید که ارتفاع میز جلو مبلی با قسمت نشیمن مبل باید متناسب با اندازه قسمت نشیمن باشد. اما حالت استاندارد و ایده آل این میزها حدود 5 سانتی متر بلندتر از مبلمان است تا افراد به راحتی بتوانند از میز جلو مبلی استفاده کنند. در صورتی که مبلمان استاندارد باشد، ارتفاع میز جلو مبلی بین 40 تا 50 سانتی متر ایده آل ترین اندازه است، برای اندازه گیری دقیق و تناسب میز جلو مبلی و مبل کافیست ارتفاع قسمت نشیمن را اندازه گرفته و بر اساس اندازه گیری انجام شده میز را انتخاب کنید.
رنگ میز
زیبایی و جلوه دکوراسیون و هر شیء دیگری با رنگ نمایان می شود. قدرت رنگ آنقدر زیاد است که بیشتر فروشندگان عقیده دارند رنگ تاثیر زیادی در احساسات کارکنان، خریداران و ارباب رجوع دارد. این موضوع باعث شده تا رنگ تجهیزات اتاق مدیریت، سالن انتظار و... با دقت بیشتری انتخاب شود. تناسب در این تجهیزات فقط در ست بودن رنگ ها خلاصه نمی شود، تضاد هم می تواند هارمونی خاصی را به فضا هدیه دهد. به عنوان مثال در دکوراسیون مدرن استفاده از میز سفید در کنار مبلمان چرم گزینه عالی محسوب می شود.
مدل میز جلو مبلی
داشتن تناسب میز جلو مبلی با سبک چیدمان و مبلمان دارای اهمیت زیادی ست، به عنوان نمونه اگر سبک میز مدیریت کلاسیک انتخاب می شود، حتما میز جلو مبلی نیز کلاسیک انتخاب شود و تضاد در مدل میز و مبلمان برای تمام فضاها ناخوشایند و نازیبا خواهد بود.
در فضای مدرن از مبل چستر اداری همراه با جلو مبلی دارای تناسب بوده و قطعا میزهای جلو مبلی چستر با روکش چرم لمسه کاری در بدنه با مبل های چستر اداری تناسب ایده آلی است.

ابعاد میز جلومبلی اداری در فضاهای کوچک

از مهمترین چالش ها در بیشتر محیط های اداری،کاری و مسکونی کمبود فضا می باشد. این کمبود فضا باعث ایجاد چالش چیدمان در دکوراسیون شده و با استفاده از میز و مبلمان کوچک تا حد زیادی حل شده است. میزهای جلو مبلی چند منظوره دارای کشو و تاشو ایده آل ترین گزینه بری فضاهای کم متراژ و کوچک هستند.
برای فضاهای با متراژکم و کوچک میزهای تاشو بهترین گزینه برای پذیرایی و گذاشتن اکسسوری می باشد، این میز قابلیت باز شدن در مواقع ضروری و استفاده آن به عنوان میز پذیرایی و.. را دارد. 
یکی از میزهای جذاب و ایده آل برای فضاهای کم میزهای چند طبقه هستند، این میزها دارای شرایط ایده آل برای چیدمان وسایل پذیرایی و .. را داشته و به راحتی طول و عرض میز کم شده و به طبقات آن اضافه می شود.
در زمان خرید میزهای جلو مبلی اداری دقت داشته باشید که میزها به گونه انتخاب و قرار گرفته شوند که رفت و آمد با مشکل مواجه نشود. میزهای دارای لبه تیز برای محیط های کوچک گزینه ایده آلی نیست.

جنس میز جلو مبلی اداری

از نظر جنس نیز میزهای جلومبلی اداری دارای تنوع زیادی است، اما میزهای جلو مبلی از جنس چوب و شیشه کاربرد بیشتری دارد.
در زمان خرید میزهای جلو مبلی اداری بعد از تناسب میز با مبلمان حتما مقاومت و جنس میز را مد نظر داشته باشید. میزهایی انتخاب کنید که از نظر جنس در برابر ضربه و آسیب مقاوم بوده و آسیب نبیند. بهترین و پر کاربردترین میز برای فضای اداری میزهای چوبی هستند.
میزهای چوبی علاوه بر زیبایی و استحکام به راحتی تمیز می شوند و در برابر لکه و کثیفی مقاوم بوده و با یک پارچه مرطوب تمیز می شوند. اما میزهای شیشه ای به راحتی و حتی با یک پارچه نمناک لک و تار شده و تمیز کردن آن بسیار سخت است.
نکات مهم در زمان انتخاب میز جلو مبلی اداری
بعد از آشنایی با تمام خصوصیات و مشخصات میز جلو مبلی اداری، باید نکات مهمی را در زمان انتخاب میز جلو مبلی اداری مد نظر داشته باشید که عبارتند از؛
تناسب رنگ میز و مبل
تناسب میز جلو مبلی اداری باسبک دکوراسیون و میز مدیریت
استحکام و ماندگاری میز جلو مبلی اداری
تناسب ارتفاع میز جلو مبلی اداری با مبلمان و دیگر وسایل
استفاده از میزهای چند منظوره و تاشو برای فضاهای کوچک با متراژکم
رعایت ارتفاع استاندارد با قسمت نشیمن مبل و رعایت ارتفاع استاندارد 5 سانتی متر

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design