چگونگی تعویض پارچه مبل استیل

چگونگی تعویض پارچه مبل استیل

 امروزه مبلمان به یکی از اجزاء اصلی چیدمان و دکوراسیون داخلی تبدیل شده و استفاده از مبلمان را نمی توان انکار کرد. گاهی اوقات برایتان پیش آمده که از اسکلت و منبت کاری روی تاج، دسته و پایه یک مبل خوشتان آمده و با وجود قدیمی شدن و فرسوده شدن روکش آن علاقه ای به تعویض آن ندارید و یا به علت هزینه های سنگین خرید مبل می خواهید مبلمان های قدیمی را مانند روز اول نو و تمیز در اختیار داشته باشید. در این مواقع بهترین پیشنهاد تعویض روکش مبل است. در این مقاله قصد داریم چگونگی تعویض پارچه مبل استیل را آموزش دهیم، خالی از لطف نیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مبل استیل

 یکی از مبل های خاص و جذاب که مدت هاست در بین ایرانیان طرفدارن خاصی دارد، مبل استیل است. این مبل برگرفته از نام مبل استایل سلطنتی انگلیس می باشد که در زبان محاوره به مبل استیل معروف شده، این مبل نسبت به مبل  های دیگر جنبه رسمی داشته و به هیچ عنوان برای استراحت و لم دادن مناسب نیست. مبل استیل از نظر وزنی نسبت به دیگر مبلمان ها دارای وزن بیشتری بوده و دارای استحکام و عمر بیشتری نسبت به دیگر مبلمان هاست. مبل استیل در سالن های پذیرایی بزرگ جلوه خاص و ویژه ای دارد.

معمولا مبل های استیل 9 نفره بوده و برای فضاهای بزرگ و رسمی استفاده می شود، منظور از رسمی بودن فقط مختص ادارات و سازمان ها نیست و شما می توانید از این مبلمان در فضای سالن پذیرایی استفاده نمایید. استفاده از مبل های سلطنتی استیل  به علت منبت های زیبا در تاج، دسته و پایه های مبل در فضای پذیرایی، شکوه و جلوه خاصی به فضا هدیه می دهد. در تولید مبلمان استیل از پارچه های مرغوب و نفیس استفاده می شود، معمولا جنس پارچه های مبل استیل از چرم یا پوست اسب هستند و در طرح های کلاسیک و گل برجسته تولید می شود، مرغوبیت پارچه های استیل منحصر به زیبایی آن نیست، بلکه این پارچه ها ضد آب و ضد گردو غبار هستند. که به پارچه های نانو معروف هستند. قطعا زمانی که شما مبل استیل خریداری می کنید از پارچه های با کیفیت در تولید آن استفاده شده و شما می توانید سالیان سال با خیال راحت از این مبل زیبا و سلطنتی استفاده نمایید.

ابزار مورد نیاز برای  تعویض پارچه مبلمان

 قبل از انجام هر کاری باید ابزار و لوازم مورد نیاز آن کار را فراهم کنیم، برای تعویض پارچه مبلمان استیل ما به؛

انبر، منگنه کش، پارچه جدید و دلخواه، پیچ گوشتی تخت، چرخ خیاطی، منگنه مخصوص مبل سازی، نوارهای تزیینی، چسب حرارتی یا پارچه ای و قیچی قوی نیاز داریم.

مراحل تعویض پارچه مبل

بعد از آماده کردن ابزارهای مورد نیاز برای تعویض پارچه مبل استیل باید قدم به قدم مراحل تعویض پارچه مبل را انجام دهیم که عبارتند از؛

بررسی دقیق مبل استیل

آشنایی با تمام قسمت های تشکیل دهنده مبل اولین قدم در مرحله تعویض پارچه مبل است. کافیست مبل را از تمام زاویه ها بررسی و عکس بگیرید، تا در زمان سرهم کردن مبلمان با مشکل مواجه نشوید و در زمان صرفه جویی شود.

باز کردن پارچه کف مبل

 در سطح زیرین تمام مبل ها یک لایه پارچه سبک نصب شده که مانع ورود گردو غبار به داخل مبل می شود، به طور معمول این پارچه آخرین مرحله تکیل مبلمان بوده و قطعا اولین بخشی که در زمان تعویض روکش جدا می شود، این پارچه نازک است. با کمک دستگاه منگنه کش تمام منگنه ها را جدا کرده و در گوشه ای بگذارید، از پیچ گوشتی سر صاف نیز می توانید استفاده نمایید.

جدا کردن روکش اصلی مبل استیل

 برای اینکه در زمان نصب مبل با مشکل مواجه نشوید، بعد از برداشتن پارچه جدید از تمام قسمت های داخلی مبل عکس بگیرید. سپس اقدام به جدا کردن روکش اصلی از پشت و روی مبل نمایید. در این قسمت به آرامی و با کمک دستگاه منگنه کش و پیچ گوشتی تمام منگنه ها را به آرامی جدا کنید. اما قبل از جدا کردن منگنه ها حتما از آن عکس بگیرید. چون ترتیب برداشتن قطعات و نحوه قرار گرفتن منگنه ها و قطعات جهت چسباندن مجدد بسیار مهم است.

برش زدن پارچه جدید

 برای خرید روکش مبل مناسب می توانید به فروشگاه های مخصوص فروش پارچه مبلی مراجعه و از بین طرح های متنوع و جذاب زیباترین طرح را انتخاب و خریداری نمایید. دقت داشته باشید اتصال پارچه های ضخیم کمی مشکل تر از پارچه های نازک است. بعد از انتخاب و خرید پارچه اقدام به برش زدن پارچه نمایید، می توانید از پارچه های قدیمی به عنوان الگو استفاده نمایید.

وصل کردن پارچه های جدید به مبل استیل

گام بعدی برای تعویض پارچه مبل استیل وصل کردن پارچه و روکش جدید است. در این مرحله نیاز به عکس و یادداشت هایی است که قبل از اقدام به هر کاری انجام داده اید، دقیقا مطابق با عکس و یادداشت های خود تمام قسمت های پارچه را روی مبلمان نصب کنید. برای وصل و فیکس کردن پارچه می توانید از منگنه و چسب حرارتی استفاده نمایید.

اتصال پارچه کفی

 آخرین مرحله در تعویض پارچه مبل استیل چسباندن پارچه کفی می باشد. این پارچه ظاهری زیبا و منظم به مبلمان شما داده و تمام قسمت کف مبل را می پوشاند.

چسباندن تزئینات در صورت نیاز

اگر مبلمان استیل شما دارای یراق و نوار تزیینی است، در این بخش می توانید آنها را تعویض و مجددا به مبل بچسبانید. و برای فیکس کردن نوار و یراق آلات می توانید از چسب حرارتی کمک بگیرید.

دوخت کوسن ها و روکش بالشت ها

معمولا بیشتر مبل ها مخصوصا مبل استیل دارای کوسن و بالشت در قسمت نشیمن هستند. در این مرحله شما باید اقدام به تعویض روکش کوسن و بالشت ها نمایید. برای شروع این کار از روکش های قبلی به عنوان الگو استفاده کرده و بعد از برش و دوخت شما صاحب یکدست مبلمان جدید با روکش و کوسن های نو خواهید بود.

 نکته مهم

 در این مقاله سعی شد تمام مراحل تعویض روکش مبل استیل گام به گام آموزش داده شود، همانطور که در ابتدا ذکر شد به صرفه ترین روش برای داشتن مبلمانی زیبا و جذاب تعویض و تعمیر قسمت های آسیب دیده مبل است. با انجام ین مراحل شما می توانید یک دست مبلمان شیک و جدید را جایگزین مبل های قدیمی و فرسوده کنید و از آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design