نحوه انتخاب میز جلو مبلی

نحوه انتخاب میز جلو مبلی

از مهمترین لوازم در دکوراسیون که نقش مهمی در زیبایی و جذابیت فضای نشیمن و اتاق پذیرایی دارد، مبلمان است. اما مبلمان به تنهایی جذابیت خاصی ندارد و تکمیل کننده ست زیبایی مبلمان میزجلو مبلی می باشد. انتخاب میز جلو مبلی به شکل مناسب، دکوراسیون داخلی شما را زیباتر و شکیل تر نشان می دهد. در این مقاله نحوه انتخاب میز جلو مبلی مورد بررسی قرار می گیرد.

میز جلو مبلی بر اساس سبک دکوراسیون و مبل ها

در زمان خرید میز جلو مبلی تعداد متعددی میز جلو مبلی را در نظر داشته باشید و حتما به سبک دکوراسیون خود دقت داشته باشید. قطعا در زمان خرید میز جلو مبلی باید به مبلمان خود دقت ویژه ای داشته باشید. با انتخاب میز جلو مبلی تاشو زیبا و خاص به راحتی می توانید آن را با مبلمان و دیگر لوازم منزلتان ست و هماهنگ کنید. به عنوان مثال شما می توانید میز جلو مبلی را به یکی از رنگ های همرنگ و یا متضاد با مبل انتخاب نمایید.
اگر سبک دکوراسیون شما کلاسیک می باشد، می توانید با انتخاب یک میز آیینه کاری و یا منبت کاری شده، فضای اتاق نشیمن را بزرگ تر و زیباتر جلوه دهید. حتما باید در زمان خرید میز جلو به دکوراسیون کلاسیک و مدرن دقت داشته باشید.

انواع میز جلو مبلی بر اساس جنس 

از مهمترین فاکتورها در زمان خرید میز جلو مبلی توجه به جنس میز است. میز های جلو مبلی دارای تنوع بالایی بوده و هر میز جلو مبلی دارای جنس و متریال متنوعی است که در ادامه به بررسی انواع میز جلو مبلی بر اساس جنس آن پرداخته می شود.
میز های چوبی
همانطور که می دانید از چوب در دکوراسیون و بیشتر لوازم منزل استفاده می شود.کلا چوب کاربرد زیادی در وسایل چوبی داشته و هیچ گاه از مد نمی افتد. به عنوان نمونه میزهای جلو مبلی چوبی چندین دهه است که یکی از عناصر اصلی اتاق نشیمن اروپاییان بوده و حتی در طراحی دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود. میز های جلو مبلی چوبی با انواع چوب های گردو، افرا، بلوط و... تولید می شود و دارای تنوع زیادی است. معمولا میزهای جلو مبلی چوبی برای دکوراسیون های کلاسیک استفاده می شود.
میز های فلزی
رایج ترین و پر طرفدارترین میز جلو مبلی بعد از میزهای چوبی، میز های جلو مبلی فلزی است. این میزها علاوه بر دوام و استحکام بالا دارای وزن کمتری نسبت به میزهای چوبی کلاسیک هستند. میزهای جلو مبلی فلزی دارای تنوع بالایی بوده و شما می توانید متناسب با دکوراسیون و سلیقه خود این میزها را انتخاب و خریداری نمایید.

میزهای شیشه ای
در دنیای امروز استفاده از شیشه و لوازمی که با شیشه تولید می شوند، گسترده و متنوع است. در حقیقت امروزه امکان طراحی شیشه به هر نوع شکل و مدلی وجود دارد. میزهای جلو مبلی شیشه ای با پایه های فلزی دارای محبوبیت زیادی بوده و برای تمام سبک های دکوراسیون از جمله سبک های مدرن مناسب است. بعضی از انواع میزهای جلو مبلی کاملا از متریال شیشه استفاده شده و تنها عیب این میزها نمایان شدن لکه روی سطح میز است. در صورت خرید این میزها، دائما باید آن را تمیز نگه دارید.
میز های حصیری
از میزهای حصیری معمولا برای تزیین بالکن، حیاط و در ویلا استفاده می شود. ولی بعضی از افراد علاقه دارند که از این میزهای خاص و زیبا در چیدمان دکوراسیون خود در قسمت پذیرایی استفاده کنند. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد انتخاب میز جلو مبلی باید متناسب با سبک دکوراسیون باشد و میزهای جلو مبلی از این قاعده دور نیست، این میزها برای دکوراسیون سنتی بسیار جذاب و هماهنگ بوده و نشان دهنده ظرافت و دقت سلیقه صاحب خانه می باشد. در زمان خرید میز جلو مبلی حصیری حتما این میزها با متریال دیگر لوازم دکوراسیون هماهنگ باشد.

انواع میز جلو مبلی بر اساس رنج قیمت

هسته اصلی در انتخاب میز جلو مبلی قیمت آن است. در بازار انواع میزهای جلو مبلی متناسب با کیفیت، جنس و قیمت وجود دارد. میزی که شما انتخاب می کنید مشخص می کند که شما به چه مقدار لازم است برای خرید آن هزینه کنید. در بازار انواع میزهای مدرن، کلاسیک و سنتی وجود دارد که دارای تنوع قیمت هستند و سبک و کیفیت میز جلو مبلی تاثیر مستقیمی روی قیمت دارد. در ادامه به بررسی انواع عوامل موثر روی قیمت میز جلو مبلی پرداخته می شود.

کیفیت
 در زمان خرید میز جلو مبلی اولین و مهمترین فاکتوری که باید به آن دقت داشته باشید،کیفیت است. امکان دارد برای خرید میز با کیفیت هزینه بالایی پرداخت کنید. اما در نهایت شما سال های متمادی می توانید بدون تغییر شکل میز از آن استفاده کنید.
نوع چوب
برای تهیه میزهای جلو مبلی از انواع مختلف چوب استفاده می شود، اما رایج ترین و مرغوب ترین میزهایی که برای تولید میز جلو مبلی از آن استفاده می شود عبارتند از؛
گردو، بلوط، زبان گنجشک و افرا این چوب ها دارای دوام و استحکام بالایی بوده و چگال بیشتری نسبت به چوب های دیگر دارد. انتخاب میز جلو مبلی چوبی کاملا بسته به سلیقه و علاقه شما دارد.

اندازه
همانطور که می دانید در صنعت تولید مبلمان هر چه اندازه میز جلو مبلی بزرگ تر باشد، قطعا قیمت آن نیز بیشتر است. علت اصلی آن هم این است که این میزها در زمان تولید به چوب و متریال بیشتری نیاز دارند.
سبک و طراحی
 در میزهای جلو مبلی در هزینه نهایی سبک و نوع طراحی تاثیر مستقیم در هزینه نهایی دارد. اگر میز جلو مبلی شامل کشو، قفسه و دیگر عناصر اضافی داشته باشد، به تناسب آن قیمت نیز افزایش پیدا می کند. معمولا میزهای شیشه ای و سنگی به علت استفاده از مواد گرانقیمت دارای قیمت بالاتری نسبت به میزهای چوبی هستند. ناگفته نماند مراحل برش و تراش سنگ و فلز بسیار پیچیده و پرکارتر از چوب می باشد.
رنگ آمیزی
آخرین نکته که در زمان خرید میز جلو مبلی باید به آن دقت داشته باشید، توجه به رنگ آمیزی دکوراسیون و میز داشته باشید.  انتخاب میز جلو مبلی متناسب با رنگ دکوراسیون و دیگر لوازم منزل بسیار مهم و با اهمیت است و بودجه ای را که شما برای خرید میز جلو مبلی در اختیار دارید، هدر نرفته و شما بهترین انتخاب را خواهید داشت. معمولا در فضاهای مدرن از میزهای سفید رنگ و خنثی و در فضاهای کلاسیک از میزهایی به رنگ قهوه ای استفاده می شود.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design