نحوه ست کردن رنگ مبلمان با کاغذ دیواری

نحوه ست کردن رنگ مبلمان با کاغذ دیواری

اگر به منزل جدید در حال اسباب کشی هستید و یا فضای منزل برایتان تکراری شده و قصد دارید تحولی جدید در فضای منزلتان داشته باشید، بهترین راهکار تعویض کاغذ دیواری می باشد. ممکن است برایتان این سوالات مطرح شود که چه کاغذ دیواری انتخاب کنیم که همیشه مد باشد؟ چه رنگ و چه طرحی و ... در این مقاله قصد داریم نحوه ست کردن رنگ مبلمان با کاغذ دیواری را آموزش دهیم با ما همراه باشید.

چرا باید کاغذ دیواری را با مبلمان ست کرد؟

یکی از ترفندهای جذاب و شگفت انگیز در دکوراسیون داخلی ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان ست. اما این ست کردن اصول و قوانین خاص خود را دارد که باید به آن دقت زیادی داشته باشید تا فضای منزلتان زیبا و جذاب جلوه کند. این اصول عبارتند از؛

ست کردن رنگ پارچه مبل با کاغذ دیواری

در صورتی که دیوارهای منزلتان را به تازگی با کاغذ دیواری تزیین کرده اید و به دنبال ست کردم مبلمان با طرح کاغذ دیواری هستید، باید دقت زیادی درانتخاب رنگ و ایجاد تنالیته و هارمونی در ست باشید. عده ای تصور می کنند که ست کردن یعنی همرنگ و یکرنگ بودن رنگ ها که کاملا تصور اشتباهی  بوده و باید بدانید که این تصور از نظر روانشناسی کاملا غیر قابل قبول است. در رنگ شناسی ست کردن رنگ یعنی استفاده از تضاد در رنگ ها و ایجاد یک هارمونی زیبا و جذاب.
به عنوان نمونه اگر رنگ کاغذ دیواری شما در دسته صورتی قرار دارد، می توانید از مبلمانی با پارچه طوسی و یا فیلی استفاده کنید. یا اگر رنگ کاغذ دیواری شما طیف رنگی زرد دارد، از مبلمانی با رنگ آبی ملایم استفاده کنید تا دکوراسیون شما جلوهای مدرن و جذاب داشته باشد. در انتخاب رنگ کاغذ دیواری به این نکته حتما توجه داشته باشید که پارچه و کاغذ دیواری را ساده و بدون طرح انتخاب نکنید، این انتخاب باعث بی روح و خلوت نشان دادن دکوراسیون شما می شود. حتما اگر کاغذ دیواری شما دارای طرح پر نقش و نگار است از مبلمانی با طرح ساده و خلوت استفاده کنید.

ست کردن طرح کاغذ دیواری با سبک مبلمان

در صورتی که مبلمان منزلتان را به سبک های مختلف انتخاب کرده اید، حتما باید به قوانین ست کردن مبلمان و کاغذ دیواری آشنا باشید، به عنوان نمونه اگر مبلمان کلاسیک در منزلتان دارید و بدنه مبلمان استیل و تاج دارد، می توانید کاغذ دیواری با طرح های کلاسیک انتخاب کنید تا با طرح مبلمان و سبک آن هم راستا باشد.
اما توصیه اکید به شما می کنیم که حتما اگر طرح کاغذ دیواری شما و یا پارچه مبلی دارای طرح های شلوغ و پر از نقش و نگار هستند، حتما طرح یکی را ساده و بدون طرح انتخاب کنید، با این ترفند یک تنالیته خاصی در چیدمان به وجود می آید و فضای شما را از شلختگی و بی نظمی نجات می دهد.

ایجاد تعادل و هارمونی بین طرح و رنگ کاغذ دیواری و مبلمان 

عده ای تصور می کنند که برای ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان باید تمام دیوارهای منزل را با کاغذ دیواری پوشش داد. بهترین ترفند برای زیباتر جلوه دادن فضای داخلی استفاده از کاغذ دیواری بر روی دیوارهای کم و خاص می باشد. از علت های مهم که ما به شما توصیه می کنیم فقط چند دیوار را با کاغذ دیواری پوشش دهید و از پوشش تمام دیوارها خودداری کنید، این است که شما در چیدمان دکوراسیون داخلی تنها از مبل استفاده نمی کنید. وسایل و دیگر اکسسوری ها وجود دارد که ممکن است با  طرح کاغذ دیواری همخوانی نداشته و جذابیت خود را از دست بدهد.
به عنوان نمونه و برای جذابیت بیشتر پیشنهاد می کنیم دیوار پشت مبلمان و تلویزیون را با کاغذ دیواری بپوشانید و بقیه دیوارها را مطابق با دیگر وسایل تزیین کنید. در زمان انتخاب کاغذ دیواری حتما از قاعده و قانون استفاده کنید، زیر انتخاب کاغذ دیواری ناهماهنگ می تواند حس آشفتگی و نامرتبی را به منزل شما القاء کند.
ست کردن کوسن ها با طرح و رنگ کاغذ دیواری
امکان دارد علاقه ای به تعویض پارچه مبلی نداشته باشید و یا نمی خواهید خود را دچار هزینه های اضافی کنید، ولی به اصول زیبا شناسی آشنا هستید و قصد دارید دکوراسیون جذابی داشته باشید. در این مواقع به شما توصیه می کنیم که حتما پارچه کوسن مبلمان را با طرح و نقشه کاغذ دیواری ست کنید. حتی می توانید از رنگ های موجود در کاغذ دیواری الگو بگیرید. به عنوان نمونه اگر رنگ کاغذ دیواری در دسته رنگ های قرمز و یا سبز قرار دارد، برای ایجاد هارمونی و تنالیته می توانید پارچه های کوسن را با رنگ هایی شبیه به کاغذ دیواری انتخاب کنید و یا با یک سنت شکنی رنگی متضاد ایجاد کنید تا با این تضاد یک هارمونی خاص و جذابی داشته باشید.
استفاده از ذوق و هنر طراحان داخلی
امروزه با کمک تکنولوژی و پیشرفت و تحصیلات دانشگاهی بیشتر افراد در تمام زمینه ها تخصص های خاص خود را دارند، دکوراسیون داخلی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در بین هنر معماری می باشد و متخصصان این زمینه با کمک تکنولوژی و ذوق و هنر خود طرح های زیبا و خاصی را در معرض نمایش قرار  می دهند. طراحان دکوراسیون داخلی به خوبی با قاعده رنگ و رنگ شناسی و تاثیر آن بر روحیه افراد آشنا هستند و با ایجاد تعادل بین رنگ های گرم، سرد و خنثی می توانند روح زندگی را در فضای منزلتان به جریان بیاندازند. شما می توانید برای داشتن یک فضای دلنشین و آرام بخش از گروه طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.
نکته مهم
نکته مهمی که در زمان ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان باید به آن دقت داشته باشید، داشتن مهارت و دانش بالا می باشد. اگر این دو مورد از عهده شما خارج است و دانشی در این زمینه ندارید و یا از انتخاب کاغذ دیواری و مبلمان خود حس خوبی ندارید، با کمک طراحان دکوراسیون می توانید طرحی زیبا و جذاب را داشته باشید. هدف اصلی شما از ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان ایجاد فضایی صمیمی و دلنشین در خانه است. پس با یک انتخاب خوب می توانید این فضا را به خود و اطرافیانتان هدیه کنید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design