نکات کاربردی درباره چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون

نکات کاربردی درباره چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون

 در هر خانه ای محبوب ترین قسمت که خانواده ها اغلب در آن جمع می شوند، فضای نشیمن مقابل تلویزیون است. قطعا مبلمانی که در مقابل تلویزیون چیده شود، باید دارای زیبایی، راحتی و البته طراحی خاصی باشد تا همه افراد در موقع تماشای تلویزیون بتوانند بدون هیچ گونه مزاحمتی به تماشای تلویزیون بپردازند. در این مقاله قصد داریم نکات کاربردی درباره چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون را آموزش دهیم.

مبل ال چیست؟

مبل ال معمولا دارای طراحی زیبا و ساده ای بوده و بیشتر برای فضاهای مدرن استفاده می شود. از نکات مهم و کاربردی در مورد این مبل ها استفاده آن به جای مبل راحتی در فضای نشیمن اشاره کرد. مبل ال دارای تنوع بالایی بوده و گاهی اوقات افراد روی آن مدتی را برای استراحت و رفع خستگی سپری می کنند.

چرا مبل ال را انتخاب کنیم؟

شکل ال یکی از بهترین حالت های ممکن در چیدمان و دکوراسیون داخلی است. این مبل به فضا حالت مینیمال و رسمی داده و مردم علاقه زیادی به مبل هایی دارند که دارای پیچیدگی کمتری است. استفاده از مبل ال در مقابل تلویزیون به علت سادگی و راحتی آن طرفداران زیادی دارد. مبل های مینیمال بسیار زیبا و جذاب هستند و فضا خانه را خاص و منحصر به فرد جلوه می دهند.
صرفه جویی در فضای خانه
از مهم ترین مزایای استفاده از مبل ال در برابر تلویزیون، اشغال کردن فضای کمتر است. مبل های دیگر دارای پایه های ثابتی بوده و نمی توانید به شکل های دلخواه آن را بچینید. اما مبل ال را به راحتی چیده و یا با فضای خانه هماهنگ کرده و به شکل دلخواه خود تغییر دهید. مبل ال را می توانید به راحتی در کنار دیوار با فاصله مناسب چیده و یا فضاهای پرت خانه را با مبل ال پوشش دهید.
همه کاره بودن 
 مبلمان ال دارای انعطاف زیادی بوده و چیدمان مبل ال در برابر تلویزیون بسیار راحت و ساده بوده و به راحتی می توانید در هر موقعیتی آن را قرار دهید. مبل ال را می توانید در هر گوشه از دکوراسیون قرار داده و از زیبایی مبلمان در منزلتان لذت ببرید.
داشتن فضای ذخیره سازی
 یکی از ویژگی های خاص و منحصر به فردی که هیچ یک از مبلمان ها ندارند و فقط در مبل ال می توانید آن را مشاهده کنید، فضای ذخیره سازی مبل ال است. در مبل های ال فضای ذخیره سازی وجود دارد و شما می توانید وسایل پذیرایی و حتی لوازم اضافی را در قسمت ذخیره سازی مبل قرار دهید. با این خصوصیت مبل ال فضای بیشتری در اتاق نشیمن ایجاد و البته منظم تر می شود. با کمک این فضای ذخیره سازی شما نیاز کمتری به استفاده از کمد و کشو دارید.

نحوه چیدمان مبل ال در مقابل تلویزیون

گذاشتن مبل و تلویزیون در گوشه

در نگاه اول استفاده از این روش بسیار عجیب و به نوعی سنت شکنی است، ولی به عنوان چیدمان مبل ال در مقابل تلویزیون ایده آل محسوب می شود. کلا افراد تلویزیون را در قسمت وسط دکوراسیون قرار می دهند تا بتوانند به راحتی آن را تماشا کنند، ولی هستند افرادی که زیاد اهل تلویزیون دیدن نیستند، بهترین توصیه برای این گونه افراد گذاشتن تلویزیون در گوشه اتاق نشیمن می باشد. با این ترفند تمرکز از روی فضای کانونی و تلویزیون برداشته می شود و می توانید به جای تلویزیون از تابلو های نقاشی و یا تابلو فرش های زیبا استفاده کنید.

ایجاد فضای خاص برای تلویزیون و مبل

برای داشتن دکوراسیون زیباتری می توانید یک فضای خاص و مخصوص برای مبل و تلویزیون در خانه ایجاد کنید، اگر دوست دارید فضای نشیمن شما دو منظوره باشد این روش برای شما کاربردی است. برای این نوع چیدمان حتما یک گوشه خاص و زیبا را مخصوص تلویزیون قرار داده و فضاهای خالی را با اکسسوریهای زیبا پر کنید و مبل ها را در مرکز اتاق قرار دهید.

ترکیب تلویزیون و شومینه

یکی از نقاط کانونی در هر منزلی مخصوصا منازلی که شومینه دارند، قسمت شومینه است. افراد در حین ورود به منزل ناخواسته چشمشان با شومینه و فضای آن درگیر می شود. ولی ترکیب شومینه و تلویزیون ترکیبی خاص و فوق العاده بوده و از اهیمت زیادی برخوردار است. شما می توانید تلویزیون خود را بالای شومینه قرار داده و مبل ال را در مقابل تلویزیون و شومینه قرار دهید، وقتی از نمای پشت سر به این چیدمان نگاه می کنید، خودتان ذوق زده می شوید.

انواع مدل های مبل ال

 تا اینجای مطلب در مورد چیدمان مبل ال و تلویزیون صحبت شد و شما با چیدمان این مبل زیبا و تلویزیون آشنا شدید، بد نیست در ادامه با انواع مدل های مبل ال آشنا شویم. مدل های مبل ال عبارتند از؛
مدل های مقطعی
مدل این مبل ها معمولا بزرگ و راحت بوده و برای خانه های پرجمعیت ایده آل ترین گزینه است. معمولا این مبل تکه ای بوده و بین حداقل 3 و حداکثر 5 تکه دارند.
مدل کلاسیک هندی
یکی از محبوب ترین مدل های مبلمان مدل ال هندی می باشد، این مدل بیشتر به مبل هندی شناخته شده ولی تمام ویژگی ها و خصوصیات مبل ال را دارد، اما بسیار شیک، سبک و مجلل تر می باشد. از این مبل می توانید در فضای کلاسیک و حتی مدرن و سنتی استفاده کنید.
مدل ال مدرن 
این مدل بسیار زیبا، شیک و ساده است. در این مدل میزها در انتهای مبل قرار داشته و به اصطلاح مبل دارای میز سرخود می باشد. زیبایی خاص و پایه های چوبی و جذاب این مدل فضایی مدرن و البته رمانتیک را به شما هدیه می هد.
مدل کاژو
مبل ال کاژو یا کاجو یکی از معروف ترین مدل های مبل در بازار ایران است. این مبل یک ست 7 نفره شامل یک کاناپه 3 نفره، یک لاوست 2 نفره، یک مبل ال کنج و یک صندلی تک به همراه یک پاف می باشد. مبل کاجو بدون دسته و فقط یکی از کاناپه ها در یک طرفش دسته دارد. ضمنا تکیه گاه مثلثی و شیب دار این مبل کوتاه بوده و تا انتهای مبل امتداد ندارد. مبل کاژو مخصوص دکوراسیون های مدرن بوده و فضا را خاص و شیک جلوه می دهد.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design