میز نکات مهم و طلایی در زمان خرید میز ناهارخوری 

میز نکات مهم و طلایی در زمان خرید میز ناهارخوری 

یکی از مهمترین گزینه ها در فضای آشپزخانه و پذیرایی از مهمانان که بسیار جلب توجه می کند، میز ناهار خوری است. در زمان انتخاب و خرید میز ناهار خوری باید دقت کافی و لازم را داشته باشید، چون بعد از اتاق خواب بیشترین فضایی که از آن استفاده می شود، آشپزخانه و میز ناهار خوری است. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات مهم و طلایی در زمان انتخاب و خرید میز ناهار خوری آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

 انواع میز ناهار خوری :

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد میز ناهار خوری یکی از مهمترین وسایل در هر خانه و نقطه کانونی فضای داخلی محسوب می شود،این وسیله پرکاربرد در انواع رنگ ها و مدل وجود دارد، که در انتخاب آن باید دقت زیادی داشته باشیم، چون سالیان طولانی قرار است همنشین جمع های خانوادگی و پذیرای باشد، میز ناهار خوری در انواع مدرن، کلاسیک، سلطنتی، روستیی، اسکاندیناوی، کلاسیک، چند نفره، میز ناهار خوری کوچک و کم جا وجود دارد.

راهنمای خرید میز ناهار خوری :

استحکام مواد به کار رفته در ساخت میز  :
 در صورتی که قصد دارید سالیان سال از میز ناهار خوری استفاده کنید، توصیه می کنم از میزهایی استفاده کنید که در ساخت آن از چوب های محکمی مانند، افرا، بلوط، راش، گردو، ماهگونی و ساج استفاده شده باشد، هر چند استفاده از میزهای ساخته شده با چوب های مصنوعی، کامپوزیت و تخته سه لا مقرون به صرفه است اما هیچ چیز جای چوب طبیعی را نمی گیرد.
میز شیشه ای :
استفاده از میزهایی شیشه ای متناسب با سبک دکوراسیون های داخلی می باشد. سطح شیشه حالت انعکاس دارد و برای روشن کردن فضا مناسب ترین گزینه میزهای شیشه ای است.به هیچ عنوان نگران استحکام شیشه نباشید در حال حاضر میز های شیشه ای دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر گرما و خراش می باشند. میزهای شیشه ای دارای تنوع رنگی بالایی بوده و به راحتی با انواع صندلی ها و طرح های متفاوت ست می شود.
قابل نقل و انتقال  :
اگر شما جزء دسته ای هستید که سالی یکبار در حال اسباب کشی و تعویض منزل هستید، میزی انتخاب کنید که سبک و قابل نقل و انتقال باشد.چون میزهای سنگین در زمان اسباب کشی و جا به جایی واقعا آزار دهنده است. اگر عاشق میزهای مرمری و فلزی هستید، حتما موضوع حمل و نقل را مد نظر داشته باشید. توصیه می کنم به سراغ میزهای تاشو چوبی که پایه های آن جدا می شود بروید، هر چند میزهای پلاستیکی نیز دارای وزن کمی هستند اما به مرور زمان تغییر رنگ داده و زیبایی اولیه خود را از دست می دهد.
میز ناهار خوری نیمکت دار:
در دنیای امروز و با کوچک شدن منازل و آپارتمانی شدن خانه ها، میزهای ناهارخوری به صورت نیمکتی با لایه های بادوام و سبک طراحی شده اند، این نوع میزهای ناهار خوری در نقل و انتقال بسیار راحت بوده و بیشتر در سبک ها و دکوراسیون های مدرن استفاده می شود.
 اشکال میز ناهار خوری :
برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک و مربع معمولا میزهای گرد و جمع و جور استفاده می شود.میزهای مستطیل برای فضاهای کوچک و مستطیل مناسب نیست و فضای کمی برای قرارگیری صندلی دارد، اما اگر میز مستطیل انتخاب کردید، از آن در فضای پذیرایی و برای مهمانی های بزرگ استفاده کنید.
میز بیضی :
در حال حاضر استفاده از میزهای بیضی شکل بسیار رواج پیدا کرده، چون این نوع میز دارای خصوصیات میزهای گرد و مستطیل بوده و به راحتی در فضاهای باریک و متوسط قرار می گیرد.این نوع میزها به فضا عمق داده و در سبک مدرن به خوبی خودنمایی می کند.
میز سنتی :
 میز های سنتی معمولا به شکل مستطیل بوده و دارای 4 پایه و از جنس چوب، بیشتر حس نوستالژیک و روستیک را به افراد القا می شود.
میز های اسکاندیناوی :
این سبک از میزها معمولا مستطیل و گرد بوده و با 3 یا 4 پایه مخروطی شکل مجهز شده اند.
میز ناهار خوری سبک روستایی :
این نوع از میزها معمولا از چوب بلوط، راش و گیلاس تهیه شده و سنگین و بزرگ هستند. از نظر طراحان دکوراسیون داخلی و تجهیزات آشپزخانه این نوع میزها در سراسر دنیا، برای فضاهای ویلایی عالی ترین گزینه است.این نوع میزها فضا برای صندلی بیشتر از 12 عدد را دارد.

رنگ میز :
 رنگ های کرم، سفید و قهوه ای از جمله رنگ هایی هستند که هیچ گاه از مد نمی افتد و خسته کننده نیست، این رنگ ها در دسته رنگ های مدرن قرارگرفته و طرفداران خاص خود را دارد.ولی رنگ های زرد، آبی و قرمز رنگ هایی هستند که خسته کننده بوده و همیشه مد نیستند و شما مجبور به تعویض آنها می شوید.با این وجود رنگ های قرمز طرفداران خاص خود را دارد و در دسته مینیمال و مدرنیته قرار دارد، نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که میزهای ناهار خوری چوبی و فلزی سیاه رنگ کوچکترین خراش را نشان می دهد و برای افرادی که حساس هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
شکل پایه های میز ناهار خوری :
 معمولا بیشتر میزهای ناهار خوری 4 پایه دارند، اما طراحان مبلمان در این زمینه بیکار نبوده اند و میزهایی با انواع پایه ها طراحی کرده اند، پایه های تکی و ایکس که در مرکز میز قرار دارد و زیبایی خاص خود را دارد.البته تعدادی از افراد عقیده دارند که پایه های ایکس امکان جابه جایی پا را با مشکل مواجه می کند و مناسب نیست.
تعداد صندلی ها متناسب با میز و تعداد نفرات :
  در زمان انتخاب میز ناهار خوری حتما به تعداد نفرات و مهمان ها دقت داشته باشید. در زمان انتخاب ابعاد میز ناهار خوری، میزی را انتخاب کنید که ظرفیت اضافه کردن 2 صندلی دیگر را داشته باشد، میزهای ناهار خوری 6 تا 8 نفره مناسب ترین گزینه ها هستند و صد البته فروش بیشتری دارند.حتما در زمان انتخاب صندلی به راحتی و کیفیت آن دقت کنید.

ابعاد میز ناهار خوری :

 در نظر گرفتن ابعاد و فضای مورد نیاز برای میز ناهار خوری از مهمترین نکات در زمان خرید میز ناهار خوری محسوب می شود که باید به آن دقت فراوانی داشته باشید.ابعاد میزهای ناهار خوری متفاوت است، اما معمولا اندازه استاندارد و جامع برای انتخاب میز ناهار خوری عبارتند از؛
میز ناهار خوری گرد :
میز های گرد باید قطری برابر 90 سانتی متر، 100 سانتی متر و 142 سانتی متر داشته باشند.
میز های مربع قطری برابر 96 سانتی متر، 150 سانتی متر دارند.
میز های مستطیل قطری برابر 150 سانتی متر در 90 سانتی متر، 180 سانتی متر در 90 سانتی متر، 243 سانتی متر در 120 سانتی متر و 335 سانتی متر در 120 سانتی متر است.
کلام آخر :
 اگر شما یک کارمند هستید و زندگی کارمندی دارید، توصیه می کنم حتما میز ناهار خوری را به عنوان یک سرمایه محسوب کنید، زیرا سالی یکبار نمی توانید میز ناهار خوری را تعویض کنید.
قبل از اینکه عاشق طرح و نقش میز ناهار خوری شوید، حتما به ابعاد، راحتی صندلی و قابلیت تنظیم ارتفاع و تاشو بودن آن توجه کنید.حتما قبل از خرید از مشاوران و طراحان داخلی دکوراسیون مشورت بگیرید، تا با کمترین هزینه زیبا ترین و راحت ترین میز ناهار خوری را انتخاب و از صرف غذا روی آن بیشترین لذت را ببرید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design