جذاب ترین سبک مبلمان اداری برای محیط هلالی

جذاب ترین سبک مبلمان اداری برای محیط هلالی

بعد از محیط منزل مهمترین فضایی که با آن سروکار داریم و می توان ادعا کرد حدود نیمی از شبانه روز را در آن می گذرانیم، محیط کار است. افراد بسته به شغل و حرفه خود زمان هایی را در محیط های اداری طی می کنند و برای انجام کارهای روزانه خود باید مدتی را به انتظار بنشیند، پس حتما فضای اداری باید دارای مبلمان خاص خود باشد تا افراد به راحتی از آن استفاده کنند. اما همانطور که دیده اید سبک ساختمان ها و دکوراسیون متفاوت است و بعضی از ساختمان ها حالت مربع و چهار گوش را ندارند و به حالت هلالی هستند. برای این فضاها باید از چه مبلمانی استفاده کرد؟ با ما همراه باشید تا جذاب ترین سبک مبلمان اداری برای محیط هلالی را به شما معرفی کنیم.

مبل مخصوص محیط هلالی

محیط های هلالی یکی از فضاهای خاص و بامزه در ساختمان ها هستند که باید مبلمان خاصی برای آن انتخاب شود تا ضمن استفاده از فضا جلوه ظاهری زیبایی در محیط دیده شود. این فضاها دارای قوس و منحنی هستند و جلوه آن با مبلمان های مستطیل و زاویه دار جالب نمی شود و فضای پرت بیشتر می شود.
 اما مبلمان های مخصوص فضای هلالی عبارتنداز؛

مبل سکشنال

از علت های منحنی و قوس دار شدن فضاهای داخلی ساختمان می توان به متراژ زمین، نقشه و... اشاره کرد. فضاهای قوس دار بیشتر در معماری مدرن به چشم می خورد و مبلمان های زاویه دار و مستطیل در این محیط ها به خوبی جایگذاری نمی شود و قسمتی از فضا پرت و بلا استفاده می شود. یکی از بهترین و ایده آل ترین مبلمان ها برای فضاهای هلالی می توان به مبل ال یا سکشنال اشاره کرد، این مبلمان در فضاهای هلالی اداری به گونه ای قرار می گیرند که متناسب با ناحیه منحنی چیده شده و تغییر حالت می دهند.
مبل های سکشنال در سبک مدرن با استقبال زیادی مواجه شده و در تنوع رنگی و طرح بالایی تولید می شود. در زمان انتخاب مبلمان سکشنال حتما به اکسسوری ها و دیگر وسایل و نور فضا دقت کنید.

مبل چستر

یکی دیگر از مبلمان ها که برای فضاهایی منحنی قابل استفاده می باشد، مبلمان چستر فیلد است. مبل چستر فیلد دارای تنوع بالایی بوده و مبلمان حالت نیم دایره و منحنی و لمسه کاری برای فضای اداری گزینه عالی محسوب می شود، لمسه و دکمه کاری روی مبل به فضا رسمیت می بخشد و فضا را کاملا رسمی و اداری جلوه می دهد.
مبلمانهای چرمی چستر فیلد همراه با لمسه کاری برای فضای اداری مناسب و ایده آل ترین گزینه محسوب می شود. مخصوصا مبل مان هایی با روکش چرم که به راحتی تمیز می شوند و دوام و ماندگاری بالایی دارند.

مبل کرو

یکی از مبلمان ها که برای فضای منحنی و قوس دار گزینه عالی محسوب می شود، مبلمان کرو بوده و در سبک های مدرن بسایر پرطرفدار است. مبلمان کرو دارای کاناپه های خاص و میز های منحنی شکل منحصر به فردی هستند. میزهای کرو به سمت بیرون متمایل و دارای قوس هستند و به زیبایی فضای منحنی و قوس دار را پوشش می دهند.
در حقیقت برای فضاهای هلالی و منحنی باید کمی خلاقیت به خرج دهید تا محیط اداری کمی فانتزی و مدرن جلوه کند. مبلمان های کرو بدون تکیه گاه بوده و در بین مبلمان های اداری دارای ویژگی های خاصی هستند و می توانید به صورت مارپیچ در فضای مورد نظر قرار داده و جلوه زیبایی را به چشم بکشید.

مبلمان مدرن هلالی

 برای تمام دکوراسیون ها بسته به سبک آن تنوع زیادی در مبلمان وجود دارد. اما برای فضای اداری هلالی مبلمان مدرن، انتخابی خاص و منحصر به فرد محسوب می شود. یکی از نمونه های مبلمان مدرن پاف مبلمان منحنی است. در این مدل پاف مبلمان روی صفحه چوبی قرار گرفته و به صورت هلالی طراحی شده اند و میز عسلی در مقابل این میزها و متناسب با ارتفاع آن ساخته شده است.

مبلمان کلاسیک هلالی

وقتی صحبت از سبک کلاسیک می شود، تعدادی از افراد تصور می کنند که همه چیز قدیمی و سبک سنتی دارد. اما این تصور کاملا اشتباه بوده و سبک کلاسیک یک سبک کاملا شیک و لوکس بوده و بیشتر این سبک در مطب پزشکان، دفتر وکلا و مهندسین به چشم می خورد. اگر قصد استفاده از مبلمان کلاسیک برای فضای منحنی را دارید باید مبلمان استیل و دارای کمی انحنا انتخاب نمایید. روکش این مبلمان اگر مخمل باشد زیبایی فضا را چند برابر جلوه می دهد. رنگ مبلمان بسته به فضای مورد استفاده متفاوت است برای فضاهای رسمی از رنگ های خنثی و از رنگ های شاد برای فضاهای پر هیجان و دوستانه می توانید استفاده کنید.

کانتر منحنی

در فضای اداری تجهیزات زیادی برای زمان انتظار و استفاده ارباب رجوع در نظر گرفته شده که ویژگی مشترک بین آنها تناسب بین تجهیزات است. یکی از ایده آل ترین تجهیزات برای فضای اداری میز منحنی کانتر است. این میز به طرف بیرون قوس داشته و فضای زیادی را در اختیار منشی و ارباب رجوع قرار می دهد. با گذاشتن این میز در فضای منحنی و قوس دار همه چیز منظم و شکیل به نظرر می رسد.
نکته مهم
به علت تاثیر زیاد مبلمان و تجهیزات اداری بر روحیه مشتریان و کارکنان توصیه می کنیم در زمان خرید حتما به فضای محل کار خود دقت داشته باشید و از مبلمان های مدرن و کلاسیک اداری برای فضای کسب و کار خود استفاده نمایید. دقت در انتخاب تجهیزات اداری تاثیر مستقیمی بر پیشرفت کار و کسب در آمد شما دارد و می توان به جرات گفت خرید مبلمان اداری مناسب یک سرمایه گذاری عالی است.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design