نقش میز ناهار خوری در دکوراسیون منزل

نقش میز ناهار خوری در دکوراسیون منزل

هر روز قبل از رفتن به سرکار و خروج از خانه و در زمان صرف صبحانه و ناهار همه افراد خانواده دور میز ناهار خوری جمع می شوند، میز ناهار خوری به عنوان کانون گرم خانه و دور همی افراد یکی از محبوب ترین قسمت های خانه محسوب می شود. میز ناهار خوری بسته به تعداد اعضاء خانواده انتخاب میشود، به عنوان مثال برای یک خانواده 4 نفره میز ناهار خوری 4 نفره، برای یک خانواده 6 نفره میز ناهار خوری 6 نفره، برای یک خانواده 8 نفره میز ناهار خوری 8 نفره و در نهایت برای یک خانواده 10 نفره میز ناهار خوری 10 نفره مناسب است.
با کمی تامل در عملکرد میز ناهارخوری متوجه نقش و تاثیر مهم این اکسسوری جذاب و زیبا در دکوراسیون خانه می شوید در این مقاله قصد داریم در مورد نقش میز ناهار خوری و میز ناهار خوری تک در دکوراسیون منزل نکات جذابی را بیان کنیم.

نقش میز ناهار خوری در دکوراسیون منزل

میز ناهار خوری در منزل و دکوراسوین نقش مهم و موثری دارد، قرار گرفتن میز ناهار خوری در اتاق نشیمن باعث لوکس تر شدن فضا و در آشپزخانه یک  وسیله اساسی و همه کاره محسوب می شود. میز ناهار خوری در هر خانه ای به عنوان مرکز خانه محسوب و بچه ها  و دیگر اعضاء خانواده در موقع صرف غذا دور آن جمع می شوند و بهترین فضا برای گپ های خانوادگی و صرف چای و قهوه  است. جشن تولد ها و چیدمان کیک و فینگر فودها روی میز ناهار خوری انجام می شود. در گذشته استفاده از میز ناهار خوری و نقش آن در دکوراسیون بسیار کمرنگ بود و افرادی که از میز ناهار خوری استفاده می کردند معمولا افراد ثروتنمد بودند.
میز ناهار خوری علاوه بر زیبایی دکوراسیون بسیار کاربردی و مفید است. البته نوع، سبک و متریال میز ناهارخوری تاثیر زیادی در سبک چیدمان و تحت الشعاع قرار گرفتن دیگر لوازم منزل دارد. بیشتر میزهای ناهار خوری با متریال چوب و لایه ای از موم ساخته شده اند که موجب دوام و استحکام آن می شود.

راهنمای انتخاب میز ناهار خوری

یکی از چالش های مهم در زمان خرید محصولات غذاخوری انتخاب میز ناهار خوری می باشد، در ادامه نکاتی را برای شما بیان می کنیم تا در زمان خرید میز ناهار خوری با مشکلات کمتری مواجه شوید.
- میز ناهار خوری باید متناسب با سبک دکوراسیون و دیگر اکسسوری ها انتخاب شود.
- میز ناهار خوری باید متناسب با فضای دکوراسیون و متراژ آن انتخاب شود.
- یک میز ناهار خوری باید یک روکش مقاوم و محکم داشته باشد.
- استحکام میز و کیفیت چوب از ویژگی های خاص و منحصر به فرد آن است.
- میز های ناهار خوری به راحتی از فضای بهینه ساختمان استفاده می کند
- تنوع میزهای ناهار خوری محدود به مربع و مستطیل نیست و شما می توانید انواع میزهای بیضی و دایره ای را مطابق با سلیقه و فضای مورد نظر خود انتخاب نمایید.
- بر اساس بودجه ای که در نظر دارید اقدام به خرید میز ناهار خوری کنید

مزایای میز ناهار خوری گرد و مستطیل

همانطور که درمتن بالا گفته شد میز ناهار خوری فضایی برای صرف غذا، کاردستی درست کردن بچه ها و گاهی اوقات می تواند تبدیل به میز کار شما و حضور لپ تاپ شود.
پس در انتخاب میز ناهار خوری حتما دقت داشته باشید. میز های مستطیل و مربع معمولا برای مهمانی هایی که نیاز به فضای زیادی دارید، گزینه مناسبی است، در گذشته رسم بر این بود که افراد بزرگ در بالای میز بنشینند و افراد کوچک تر در پایین میز، اگر علاقه ای به این سنت ها ندارید و دوست دارید فضای میز ناهار خوری شما صمیمانه باشد، می توانید از میزهای گرد استفاده کنید.
از مهم ترین مزیت های میز گرد می توان به پایه ها خاص و جذاب آن اشاره کرد. بارها شده که انگشتان پای شما مخصوصا انگشت کوچک در اثر برخورد با پایه میز زخمی شده و تا مدت ها کبودی و درد را تحمل کرده اید، میزهای گرد پایه هایش در وسط میز بوده و به صورت خوشه ای به هم متصل هسند و هیچ آسیبی برای شما ندارند.
میزهای گرد فضای دکوراسیون شما را شیک و جذاب و تاحدودی به سبک مدرن نزدیک می کند.
اما از مزیت های میزهای مستطیل می توان به استفاده صندلی های جانبی در کنار آن و همچنین ایجاد فضای بیشتر برای نشستن اشاره کرد. در کنار میزهای مستطیل می توانید از نیکمت های خاص و جذاب برای افزایش فضا برای نشستن استفاده کنید. میز های ناهار خوری مستطیل در انواع مختلف تاشو وجود دارد و گاهی اوقات می توانید از میز ناهار خوری به عنوان کنسول استفاده و یک طرف آن را به طرف آشپزخانه تکیه دهید.

ایده های جذاب برای دیزاین میز ناهار خوری

برای تزیین میز ناهارخوری می توانید از فاکتورهای هماهنگ و متناسب با آن استفاده کنید. به عنوان نمونه استفاده از یک رومیزی شیک و جذاب و یک گلدان کریستال با گل های رز قرمز طبیعی این ترفند میز شما را جذاب و لوکس جلوه می دهد.
برای هماهنگ نشان دادن میز ناهار خوری و مبلمان می توانید میز ناهار خوری را ست و همرنگ چوب های مبلمان انتخاب کنید، یکی از ترفندها برای لوکس و اشرافی نشان دادن میز ناهارخوری استفاده از میزهایی با سبک کلاسیک و منبت کاری های جذاب در پایه های آن می باشد که می تواند با منبت کاری های مبلمان ست شود.
می توانید از میز ناهار خوری چند منظوره استفاده کنید و جوری آن را دیزاین کنید که فقط مخصوص سرو غذا نباشد و بتوان از آن به عنوان میز تولد، چیدمان فینگر فود و... استفاده کرد.
برای اطراف میز ناهار خوری می توانید از انواع صندلی ها و نیکمت های جذاب استفاده کنید، این نیمکت ها حس نوستالژیک به فضا بخشیده و فضای میز ناهار خوری را جذاب و زیباتر جلوه می دهد. برای داشتن فضایی کلاسیک و سنتی استفاده از صندلی در کنار میز ناهار خوری به شدت توصیه می شود و برای یک فضای مدرن و جذاب چند نیمکت خاص و جذاب می تواند فضایی مدرن و البته نوستالژیک را به شما هدیه دهد.
خرید میز ناهار خوری و چیدمان آن در دکوراسیون داخلی فضای منزل شما را شکیل و لوکس تر جلوه می دهد.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design