مبل ال کاربرد و چگونگی چیدمان آن

مبل ال کاربرد و چگونگی چیدمان آن

در دنیای امروز به دلیل رشد جمعیت و کوچک شدن فضای خانه ها، متخصصان دکوراسوین داخلی به دنبال تجهیزات عالی و کاربردی برای زیباتر جلوه دادن و بزرگ تر نشان دادن فضا هستند، در این بین سازندگان و تولید کنندگان مبلمان نیز بیکار نبوده و اقدام به ساخت مبلمانی کرده اند که با فضاهای کوچک و جمع و جور متناسب باشد. یکی از این مبل ها که بسیار پرطرفدار و جذاب می باشد مبل ال است. عملکرد مبل ال بسیار زیاد بوده و صاحب خانه های کوچک و بزرگ نیز به دنبال خرید این مبلمان هستند، در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع مبل ال چیست و چه کاربردی دارد؟ بپردازیم خالی از لطف نیست تا انتها با ما همراه باشید.

مبل ال چیست؟

یکی از زیباترین طرح ها در بین مبلمان های کلاسیک و مدرن مبل ال است. این مدل مبل برای تمام فضاهای کوچک و بزرگ یک گزینه ایده آل و عالی محسوب می شود. مبل ال با تمام فضاها و سبک ها تناسب داشته و استفاده از این مبلمان در تما فضا و در کنار دیگر ملمان ها جلوه زیبایی را به وجود می آورد.

مبل ال و سبک مدرن

یکی از سبک های چیدمان در دکوراسیون داخلی سبک مدرن می باشد. در این سبک فضا خلوت و ساده بوده و مبل ال به این فضا جلوه خاص و ویژه ای می بخشد. برای استفاده از مبل ال در فضای مدرن توصیه می کنیم از مبلمان پارچه ای و طرحدار استفاده شود تا هارمونی زیبایی به فضای پذیرایی و نشمین بدهد. 

نحوه چیدمان مبل ال

یکی از دغدغه های بزرگ خانواده ها در زمان تزیین و چیدمان دکوراسیون نحوه چیدمان و قرار دادن مبلمان می باشد، چون همه قبول داریم که نوع چیدمان اصولی تاثیر زیادی بر زیبایی و دسترسی راحت و همچنین استفاده بهینه از فضا دارد. و اما نحوه چیدمان مبل ال؛
گوشه فضا و نقطه کانونی
یکی از بهترین نقاط برای چیدمان مبلمان ال قرار دادن مبلمان در نقطه کانونی و در کنار دیوار می باشد. مبلمان ال را در وسط ساختمان قرار ندهید. فقط اگر فضای پذیرایی و نشیمن بزرگی دارید، می تواند مبلمان ال را در وسط ساختمان قرار دهید.
گذاشتن مبل ال با فاصله از دیوار
همانطور که می دانید شما در چیدمان دکوراسیون دستتان باز است و می توانید مبلمان را به دیوار بچسبانید و نیاز به پیروی از قانون خاصی نیست. اما اگر فضای منزلتان بزرگ و دلباز است می توانید با رعایت قاعده مبلمان را با فاصله از دیوار بچینید. فاصله بین مبل را می توانید با کتابخانه، آباژور، گلدان و قفسه های تزئینی استفاده کنید. اما باید دقت داشته باشید که به علت کوتاهی تکیه گاه مبلمان، فضای پشت مبلمان قابل مشاهده و باید با لوازم و وسایل چشم نواز آن را به خوبی تزیین کنید.

چیدن مبل همراه با صندلی
امکان دارد در زمان چیدمان مبل ها به صورت ال نگران قسمت های خالی منزل شوید، اما اصلا جای نگرانی نیست شما می توانید این جای خالی را با صندلی های تکی پر کنید. صندلی های تکی نشیمن که مدتی ترند شده و در دکوراسیون داخلی شناخته شده به راحتی فاصله بین مبلمان ال را پوشش می دهد. شما به راحتی می توانید صندلی را در برابر مبل گذاشته و رنگ آن را متناسب با مبل ست کنید و یک هارمونی زیبا را به وجود بیاورید.
مزایای مبل ال و چیدمان ال
استفاده از روش چیدمان مبلمان های راحتی به شکل ال برای فضاهای کوچک گزینه عالی محسوب می شود، اما آیا می توان از این گزینه برای خانه هایی با متراژ بالا و بزرگ استفاده کرد یا خیر؟
 برای این فضاها توصیه می کنیم ابتدا این فضاها را به چند بخش تقسیم کنید، کافیست در این فضاها بدون استفاده از پارتیشن و دیوار فضای پذیرایی را به چند بخش کوچک تر تقسیم کنید. یک قسمت برای گپ و گفتگو، قسمتی برای تماشای تلویزیون و پذیرایی و نشیمن در نظر بگیرید.

مزایای چیدمان مبل راحتی به شکل ال

چشم انداز وسیع
چیدمان مبلمان ها به شکل ال باعث بزرگ تر نشان دادن فضا شده و مبل ها به دیورا چسبیده و فضا را بزرگ تر و دلبازتر جلوه خواهد داد.
ایجاد فضای صمیمی
چیدمان مبل ها به شکل ال باعث می شود فضا گرم و صمیمی به نظر برسد. همانطور که می دانید چیدمان مبلمان به شکل ال یک ترکیب غیر رسمی و دوستانه است. این چیدمان در فضای هال و نشیمن ایجاد حس دوستی و صمیمیت را القاء و برای خانواده هایی که بسیار صمیمی و دوست هستند، گزینه ای ایده آل است.
استفاده بهینه از فضا
چیدمان مبلمان به صورت ال و یا مبلمان ال موجب استفاده بهینه از فضا می شود. این سبک چیدمان برای فضاهای آپارتمان ها با محدودیت فضا گزینه عالی محسوب می شود.
چیدمان ال باعث نظم دهی دکوراسیون می شود
اگر علاقه دارید که فضای خانه شما دارای نظم و ترتیب خاصی باشد و در عین داشتن اکسسوری زیاد بتوانید فضایی منظم داشته باشید، استفاده از مبل ال پیشنهاد ایده آل و مناسبی می باشد. مبل ال از بهم ریختگی و شلختی فضا جلوگیری کرده و با کمک ساختار خاص و منحصر به فردش فضایی کاملا مجزا و زیبا را به وجود می آورد.
چون مبل های ال دارای طول زیاد و صاف هستند، دادن نظم در این سبک مبلمان بیشتر بوده و برای تفکیک فضا می توانید از این نوع چیدمان و مبلمان ال استفاده کنید.
استراحت روی مبل ال
یکی از مزیت های استفاده از مبل ال که در دیگر مبل ها به علت وجود دسته امکان پذیر نیست و با سختی همراه است، امکان استراحت روی مبلمان ال است. مبل ال به علت عدم وجود دسته و ساختار یکپارچه فضایی مناسب برای چرت های روزانه و استراحت عصرانه می باشد. می توانید بالشت ها و کوسن های روی مبل را برداشته و فضای بیشتری را برای استراحت در اختیار داشته باشید.
استفاده از کوسن های بیشتر
از مزیت های بی نظیر مبل ال می توان به استفاده بیشتر از کوسن اشاره کرد. شما می توانید انواع کوسن ها را در تنوع رنگی و اشکال مختلف استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از تنوع رنگی هارمونی زیبا و جذابی در استفاده از کوسن ها روی مبل های ال به نمایش بگذارید و با ایجاد یک هارمونی زیبا، جلوه مبلمان را چند برابر کنید. اگر علاقه خاصی به المان های سنتی و ایرانی دارید، می توانید از پارچه های کوسن با طرح های اصیل ایرانی و سوزن دوزی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design