نکاتی برای خرید مبلمان فضای باز

نکاتی برای خرید مبلمان فضای باز

هنگام خرید مبلمان فضای باز، مهم است که علاوه بر موارد اساسی مانند هزینه و اندازه، چندین فاکتور مانند عملکرد، راحتی و مواد را نیز در نظر بگیرید چرا که اگر به درستی منصوب شوند، در فضای خانه شما زمینه را برای تفریح و آرامش ایجاد می کند. خرید مبلمان و خرید میز برای فضای باز فرآیندی مشابه خرید مبلمان داخلی را شامل می شود، اما محیط بیرون با برخی از ملاحظات خاص همراه است.

آب و هوای خود را در نظر بگیرید

هوای شما گرم و خشک است یا در نزدیکی ساحل زندگی می کنید؟ آیا باران می بارد؟ آیا آفتاب ظهر بر فضای بیرونی شما ضربه می زند؟ اینها همه سوالات مهمی است که باید قبل از انتخاب مبلمان فضای باز به آنها پاسخ دهید. شرایط گرم و خشک می تواند باعث شکاف چوب شود، در حالی که رطوبت مکرر باعث پوسیدگی می شود. بادهای شدید می توانند مبلمان آلومینیومی را به پرواز در آورند. آهن از بین نخواهد رفت اما در مقابل هوای آفتابی نیز مقاومت نخواهد کرد. خورشید شاید از همه بدتر باشد. باعث کم رنگ شدن رنگ و تغییر رنگ پارچه ها و چوب می شود و به طور کلی پلاستیک و سایر مواد مصنوعی را تخریب می کند. برای انتخاب مبلمان دوام آور، در مورد خصوصیات ذاتی مواد واقع بین باشید. فلز تا حد زیادی تحت تأثیر نور خورشید قرار نمی گیرد به همین ترتیب، مبلمان چوبی ممکن است با کیفیت مناسب، کارخانه ای، مقاوم در برابر آب و هوا ارائه شود. اما در نهایت ساییده و خراب می شود، و شما با دوباره کاری چوب یا جایگزینی مبلمان روبرو خواهید شد.

فضای باز خود را اندازه بگیرید
در نظر بگیرید که چقدر فضا لازم دارید و چگونه شکل گرفته است. آیا یک بالکن باریک و بلند است یا یک عرشه پهن؟ دقیقاً مانند مبلمان اتاق نشیمن یا خانواده، از محوطه و شکل فضای بیرون خود برای تعیین اندازه مبلمان فضای باز و گروه بندی بالقوه ای که در آن قرار می گیرد استفاده کنید. از همه مهمتر، اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در اطراف مبلمان خود بگذارید تا راحت در آن قدم بزنید. اصول مشابهی را که برای استفاده در داخل خانه استفاده می کنید، اعمال کنید.

برای یک فضای کوچک، یک ست میز میله ای ممکن است بهتر از یک میز ناهار خوری معمولی کار کند، زیرا میزهای میله باریک تر هستند و صندلی ها فضای کمتری نسبت به صندلی ها دارند. همچنین می توانید به میز و صندلی های کافه ای هم نگاهی بیندازید، زیرا مشخصات آنها کوچکتر است. قبل از اینکه برای خرید مبلمان بیرون بروید، یک طرح کلی از فضا تهیه کنید، ابعاد آن را اندازه بگیرید و آنها را روی نقاشی بنویسید. نقاشی و نوار اندازه گیری را با خود به فروشگاه بیاورید. تا زمانی که استعداد فضایی نداشته باشید، آسان نیست که تناسب را در سر خود اشتباه بگیرید و در نهایت مبلمان را خیلی کوچک یا به احتمال زیاد خیلی بزرگ برای فضای خود انتخاب کنید.

تعیین محل قرارگیری مبلمان
آیا فضای خارج از منزل شما در معرض عناصر است یا پوشش بالایی دارید؟ آیا مبلمان شما روی زمین و چمن نرم یا روی یک سطح سخت مانند یک عرشه چوبی یا یک کفی که سنگفرش دارد قرار می گیرد؟ این به شما کمک می کند تا موادی را انتخاب کنید که برای محیط و محیط پیرامون شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، چوب های نرم مانند کاج را روی یک سطح علفی و در یک مکان در معرض قرار ندهید. رطوبت موجود در زمین می تواند باعث پوسیدگی چوب شود. رطوبت همچنین می تواند باعث خوردگی برخی فلزات شود.

به راحتی توجه کنید
برای استراحت از مبلمان فضای باز خود استفاده خواهید کرد، بنابراین از راحتی آن اطمینان حاصل کنید. اگر صندلی ها و سالن ها کوسن ندارند، همیشه می توانید کوسن و بالشتک آن را بخرید یا سفارش دهید. حتما پارچه ای انتخاب کنید که در فضای باز در مقابل عواملی همچون نور خورشید مقاومت خوبی داشته باشد.

در هنگام خرید کوسن به خاطر داشته باشید که در مدت طولانی که از مبلمان استفاده میکنید احتمالاً یک یا چند بار کوسن را تعویض خواهید کرد. در صورت عدم استفاده از اثاث یا لوازم داخلی، بهترین شکل ظاهری را برای شما به ارمغان می آورند. اگر می توانید بعد از هر بار استفاده آنها را کنار بگذارید.

فضای ذخیره سازی را فراهم کنید
اطمینان حاصل کنید که فضای لازم برای ذخیره مبلمان فضای باز خود را برای زمستان در اختیار دارید. گاهی اوقات حتی روکش مبلمان نیز محافظت کافی را ایجاد نمی کند، به خصوص برای موادی مانند حصیری. یا برای وسایل خود فضای ذخیره سازی داشته باشید، یا چیزی خریداری کنید که بتوانید در ماه های زمستان از آن در فضای داخلی استفاده کنید. اگر فضای ذخیره سازی شما واقعاً محدود است، مبلمان فضای باز را که صاف تا می شود در نظر بگیرید.

بودجه خود را در نظر بگیرید
در پایان، بودجه شما تعیین می کند که چه چیزی را می توانید خریداری کنید، اما خرید مبلمان با کیفیت ارزش بیشتری نسبت به محصولات ارزان قیمت دارند که ماندگار نیستند. اگر در حال صرفه جویی هستید، گزینه هایی وجود دارد که می توانید بهترین کیفیت را برای پول خود بدست آورید.

با نزدیک شدن به فصل پاییز، در اواخر آذرماه مبلمان فضای باز را خریداری کنید. این زمانی است که به احتمال زیاد تخفیف می خورد .

موادی را در نظر بگیرید که قیمت کمتری دارند اما همچنان دوام دارند، مانند آلومینیوم یا رزین سنگین، یا به دنبال چوب های ارزان قیمت باشید.

به فروشگاه های مبلمان سر بزنید و بهترین کیفیتی را که می توانید پیدا کنید خریداری کنید. مبلمان فضای باز معمولاً دست دوم هم فروخته می شود. بخاطر داشته باشید که همیشه می توانید مبلمان دست دوم را رنگ آمیزی یا آنها را اصلاح کنید و به راحتی می توانید آنها را با کوسن و بالش های جدید آراسته کنید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design