ترفندهای از بین بردن لکه از روی میز چوبی سفید

ترفندهای از بین بردن لکه از روی میز چوبی سفید

رنگ یکی از با اهمیت ترین المان ها در دکوراسیون داخلی می باشد. رنگ ها باعث کوچک و بزرگ تر نشان دادن فضا و محیط می شوند. لوازم دکوراسیون با تنوع رنگی تولید می شوند، که بسته به سلیقه افراد انتخاب می شوند. تمام لوازم دکوراسیون داخلی در معرض نور، آلودگی، کدر شدن و لکه قرار دارند. رنگ سفید از جمله رنگ های زیبا و جذاب می باشد که در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد، اما این رنگ در عین زیبایی و جذابیت خود در معرض لکه قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم ترفندهای از بین بردن لکه از روی میز چوبی سفید را آموزش دهیم، خالی از لطف نیست تا انتها با ما همراه باشید.

چگونه از ایجاد لکه های زرد روی میز چوبی سفید جلوگیری کنیم؟

در فضاهای کوچک و مینیمال از رنگ سفید برای روشن تر و بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده می شود. قطعا رنگ های سفید در معرض لکه و کثیفی قرار می گیرند و به مرور این لکه ها تبدیل به رنگ زرد  می شوند، اما ترفندها و روش هایی برای جلوگیری از لکه شدن این رنگ وجود دارد که عبارتند از؛
میزهای و اشیاء سفید را هرگز در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا تابش مستقیم نور خورشید موجب ایجاد لکه های زرد رنگ می شود.
اگر میز غذاخوری شما سفید رنگ است حتما از سلفون و رومیزی محکم و مقاوم روی آن استفاده کنید.
میزهای سفید را از اجاق گاز و لوازم حرارت زا دور نگه دارید. میزهایی که در نزدیک اجاق گاز قرار دارند، در معرض رطوبت و کثیفی و قطعا ایجاد لکه های زرد قرار می گیرند.
در صورتی که چای، قهوه و مایعات روی میز چوبی سفید ریخت به سرعت عکس العمل نشان داده و مایعات را پاک کنید، اگر در پاک کردن مایعات از روی میز تعلل کنید پاک کردن لکه به سختی انجام می شود.

ترفندهای از بین بردن لکه روی میز چوبی سفید

یکی از نگرانی های خانواده ها مخصوصا خانم خونه لکه روی میز و اشیاء سفید رنگ است که به مرور به لکه زرد تبدیل می شود. در ادامه به ترفندهای پاک کردن لکه روی میز چوبی سفید اشاره می شود.
سرکه
یکی از بهترین مایعات قلیایی که به راحتی لکه و کثیفی را از روی میز چوبی سفید پاک می کند، سرکه است. پارچه ای را به محلول آب و سرکه آغشته و روی لکه زرد میز بکشید، این کار را چند بار تکرار کنید و در نهایت با یک دستمال مرطوب روی میز را پاک کنید. محلول آب و سرکه را به صورت اسپری روی لکه ها بریزید این روش نیز در پاک کردن لکه ها تاثیر خوبی دارد.
مایع ظرفشویی
استفاده از محلول آب و مایع ظرفشویی لکه های زردی را که تازه روی میز به وجود آمده، به سرعت پاک می کند.ابتدا روی میز را به خوبی تمیز کنید، سپس مایع ظرفشویی و آب را ترکیب و با یک پارچه آغشته به این محلول روی میز بکشید و سطح میز را تمیز کنید، برای سرعت بخشیدن به پاک شدن لکه می توانید از مقداری کمی مایع سفید کننده استفاده کنید.

جوش شیرین
یکی از تمیز کننده ها که قدرت بالایی در نظافت منزل و اشیاء دارد، جوش شیرین است. برای پاک کردن لکه از روی میز سفید چوبی ابتدا جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کرده و سپس پارچه ای را به این محلول آغشته و روی میز بکشید تا تمیز شود. در صورتی که لکه عمیق و قدیمی ست، چند بار پارچه آغشته به جوش شیرین را روی میز بکشید و در انتها سطح میز را با پارچه تمیز خشک نمایید.
اکسیدان
با دیدن تیتر اصلا تعجب نکنید، بله همیشه نام اکسیدان را برای رنگ کردن مو شنیده اید، اما اکسیدان برای پاک کردن لکه زرد روی میز سفید چوبی عملکرد خوبی دارد. برای پاک کردن لکه زرد کافیست مقداری اکسیدان را روی  لکه ریخته و با یک نایلون پلاستیکی پوشانده و بعد از 10 دقیقه نایلون را برداشته و با یک پارچه اثر اکسیدان را پاک کنید و تمیزی فوق العاده آن را با چشم خود مشاهده کنید.
آمونیاک
یکی از روش های کاربردی برای پاک کردن لکه زرد از روی میز سفید چوبی، محلول آمونیاک است. قبل از هرچیزی باید بگویم که استفاده از آمونیاک بدون دستکش، ماسک و عینک بسیار خطرناک می باشد. برای پاک کردن لکه کافیست مقداری امونیاک را با یک سفیده تخم مرغ زده شده ترکیب و پارچه نخی را به این ترکیب آغشته و روی میز بکشید. و در انتها سطح میز را با پارچه نخی تمیز و خشک نمایید. در زمان استفاده از این روش حتما درب و پنجره ها باز و هوا در جریان باشد.
زیتون و الکل
یک ترکیب عالی برای تمیز کردن لکه زرد روی میز سفید چوبی الکل و زیتون است. این ترکیب لکه ها را از بین برده و سطح میز را صیقلی و بدون خراش تمیز تحویلتان می دهد. با استفاده از این ترکیب با یک تیر دو نشان می زنید به طور همزمان لکه و خراشیدگی روی میز را پاک می کنید.
لیمو ترش
برای حذف لکه زرد از روی میز سفید چوبی کافیست چند قطره آب لیمو را با روغن زیتون ترکیب و روی لکه اسپری کنید.در انتها با یک دستمال نرم روی لکه را تمیز کنید تا زردی آن محو شود.
کابینت سفید رنگ
یکی از مهمترین لوازم در هر آشپزخانه ای که نقش نظم دهی و مکمل آن را دارد، کابینت است. کابینت در رنگ های متنوع و مخصوصا سفید تولید می شود. قطعا لک شدن کابینت در هر آشپزخانه ای دور از انتظار نیست. برای تمیز کردن لکه های کابینت کافیست از ترفندهای بالا استفاده کنید.

استفاده از ترفندها برای تمام لوازم سفید خانه

همانطور که می دانید رنگ سفید در تمام فضای خانه مخصوصا آشپزخانه کاربرد زیادی دارد. با توجه به فضای آشپزخانه و وجود رطوبت و قطرات معلق روغن لکه های زرد به راحتی روی لوازم و وسایل زرد رنگ مخصوصا کابینت و یخچال به وجود می آید. برای تمیز کردن لکه ها از روی تمام وسایل سفید رنگ در آشپزخانه و خانه می توانید از ترفندهای ذکر شده استفاده کنید و خانه ای زیبا و بدون لک داشته باشید. در زمان پاک کردن لکه ها حتما نکات بهداشتی را رعایت و از دستکش استفاده کنید، از همه چیز مهم تر سلامتی شما و خانواده تان است.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design