فروشگاه میز ناهار خوری طلائیه
مهر
ترفندهای از بین بردن لکه از روی میز چوبی سفید

ترفندهای از بین بردن لکه از روی میز چوبی سفید


زمان مطالعه : 4 دقیقه

رنگ یکی از با اهمیت ترین المان ها در دکوراسیون داخلی می باشد. رنگ ها باعث کوچک و بزرگ تر نشان دادن فضا و محیط می شوند. لوازم دکوراسیون با تنوع رنگی تولید می شوند، که بسته به سلیقه افراد انتخاب می شوند. تمام لوازم دکوراسیون داخلی در معرض نور، آلودگی، کدر شدن و لکه قرار دارند. رنگ سفید از جمله رنگ های زیبا و جذاب می باشد که در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد، اما این رنگ در عین زیبایی و جذابیت خود در معرض لکه قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم ترفندهای از بین بردن لکه از روی میز چوبی سفید را آموزش دهیم، خالی از لطف نیست تا انتها با ما همراه باشید.

چگونه از ایجاد لکه های زرد روی میز چوبی سفید جلوگیری کنیم؟

در فضاهای کوچک و مینیمال از رنگ سفید برای روشن تر و بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده می شود. قطعا رنگ های سفید در معرض لکه و کثیفی قرار می گیرند و به مرور این لکه ها تبدیل به رنگ زرد  می شوند، اما ترفندها و روش هایی برای جلوگیری از لکه شدن این رنگ وجود دارد که عبارتند از؛
میزهای و اشیاء سفید را هرگز در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا تابش مستقیم نور خورشید موجب ایجاد لکه های زرد رنگ می شود.
اگر میز غذاخوری شما سفید رنگ است حتما از سلفون و رومیزی محکم و مقاوم روی آن استفاده کنید.
میزهای سفید را از اجاق گاز و لوازم حرارت زا دور نگه دارید. میزهایی که در نزدیک اجاق گاز قرار دارند، در معرض رطوبت و کثیفی و قطعا ایجاد لکه های زرد قرار می گیرند.
در صورتی که چای، قهوه و مایعات روی میز چوبی سفید ریخت به سرعت عکس العمل نشان داده و مایعات را پاک کنید، اگر در پاک کردن مایعات از روی میز تعلل کنید پاک کردن لکه به سختی انجام می شود.

ترفندهای از بین بردن لکه روی میز چوبی سفید

یکی از نگرانی های خانواده ها مخصوصا خانم خونه لکه روی میز و اشیاء سفید رنگ است که به مرور به لکه زرد تبدیل می شود. در ادامه به ترفندهای پاک کردن لکه روی میز چوبی سفید اشاره می شود.
سرکه
یکی از بهترین مایعات قلیایی که به راحتی لکه و کثیفی را از روی میز چوبی سفید پاک می کند، سرکه است. پارچه ای را به محلول آب و سرکه آغشته و روی لکه زرد میز بکشید، این کار را چند بار تکرار کنید و در نهایت با یک دستمال مرطوب روی میز را پاک کنید. محلول آب و سرکه را به صورت اسپری روی لکه ها بریزید این روش نیز در پاک کردن لکه ها تاثیر خوبی دارد.
مایع ظرفشویی
استفاده از محلول آب و مایع ظرفشویی لکه های زردی را که تازه روی میز به وجود آمده، به سرعت پاک می کند.ابتدا روی میز را به خوبی تمیز کنید، سپس مایع ظرفشویی و آب را ترکیب و با یک پارچه آغشته به این محلول روی میز بکشید و سطح میز را تمیز کنید، برای سرعت بخشیدن به پاک شدن لکه می توانید از مقداری کمی مایع سفید کننده استفاده کنید.
جوش شیرین
یکی از تمیز کننده ها که قدرت بالایی در نظافت منزل و اشیاء دارد، جوش شیرین است. برای پاک کردن لکه از روی میز سفید چوبی ابتدا جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کرده و سپس پارچه ای را به این محلول آغشته و روی میز بکشید تا تمیز شود. در صورتی که لکه عمیق و قدیمی ست، چند بار پارچه آغشته به جوش شیرین را روی میز بکشید و در انتها سطح میز را با پارچه تمیز خشک نمایید.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iranian carpet & rug

پشتیبانی وبسایت تخصصی فروش مبل

iranian carpet & rug

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

iranian carpet & rug
شروع چت در واتس اپ