چه رنگی برای مبلمان همیشه جذابه ؟

چه رنگی برای مبلمان همیشه جذابه ؟

دکوراسیون و زیبایی آن یکی از مهمترین فاکتورها در هر خانه ای است. در این بین رنگ مبلمان و دکوراسیون تاثیر زیادی در جذابیت خانه دارد. دکوراسیون شما می تواند سرگرم کننده و یا بی روح باشد. بی روح بودن و یا جذاب بودن خانه کاملا بسته به انتخاب شما در چیدمان و رنگ مبلمان دارد. در این مقاله قصد داریم چه رنگی برای مبلمان همیشه جذابه را مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

نکات انتخاب رنگ مبلمان 

زمانی که با یک خانه خالی از وسایل مواجه می شوید، بسیار برایتان مشکل است که از کجای خانه چیدمان را شروع کنید و یا چه رنگ و یا اثر هنری را در خانه بچینید. در زمان انتخاب رنگ برای خانه باید به سراغ رنگ هایی برویم که روی احساسات ما تاثیر مستقیمی دارد.
رنگ زرد
از نظر روانشناسان رنگ زرد موجب ایجاد حس امیدواری و انرژی در خانه می شود. این رنگ گرمای خاصی را به فضا می بخشد و فضا را بزرگ تر نشان می دهد.
رنگ آبی 
رنگ آبی از نظر روانشناسی رنگ ها آرام بخش و استرس را کاهش می دهد. از رنگ آبی در دکوراسیون های سلطنتی و کلاسیک استفاده می شود و برای آپارتمان های کوچک استفاده می شود و فضا را بزرگ تر نشان می دهد.
رنگ قهوه ای
از نظر روانشناسی رنگ ها، رنگ قهوه ای رنگ ثروت و قدرتمندی ست، رنگ قهوه ای برای فضاهای بزرگ و دکوراسیون های مدرن و کلاسیک استفاده می شود.
رنگ کرم 
معمولا رنگ کرم را افرادی استفاده می کنند که به هیچ عنوان در دکوراسیون خود نمی توانند از رنگ سفید چشم پوشی کنند. رنگ کرم فضا را بزرگ تر نشان می دهد و دارای انرژی و شادابی زیاید است.
رنگ سبز
رنگ سبز همیشه یادآور طبیعت و فصل زیبای بهار است. رنگ سبز آرامش خاصی را به افراد خانه هدیه می دهد. رنگ سبز برای فضاهای بزرگ و دکوراسیون های کلاسیک و مدرن مناسب است.
رنگ قرمز 
رنگ قرمز یکی از رنگ های دراماتیک و جذاب است، رنگ قرمز شور و هیجان خاصی دارد، این رنگ گرمای خانه را صد چندان می کند و در هماهنگی با نورهای مصنوعی تصویری جذاب را به رخ می کشد. رنگ قرمز در مناطق سردسیر و در فصل زمستان محیط را گرم تر و دلنشین تر نشان می دهد.
ترکیب رنگ ها در مبلمان 
با ترکیب رنگ های آبی، سفید و قرمز می توانید یک تصویر زیبا از ساحل را به تصویر بکشید. رنگ آبی همرنگ دریا و استفاده از رنگ های قرمز و سفید به گونه ای که حالت سایه باشد و زیاد پررنگ نباشد، دکوراسیون شما را گرم و صمیمی نشان می دهد. برای کاهش سردی رنگ ها می توانید از رنگ های کرم و بژ شنی استفاده کنید.
آبی کلاسیک 
برای تزیین دکوراسیون منزلتان می توانید از پالت رنگی سفید و آبی استفاده کنید، در این مورد دستتان کاملا باز است و می توانید از رنگ های نیلی تا سرمه ای به راحتی استفاده کنید و یک الگو زیبا را ایجاد کنید.
معمولا رنگ آبی کم رنگ در کنار مبلمان شاه بلوطی یا بلوطی بسیار چشم نواز می شود. این ترکیب رنگ فضا را گرم تر و دلنشین تر نشان می دهد.
رنگ خاکستری 
یکی از رنگ های محبوب و پرطرفدار که در بیشتر فضاها استفاده می شود، رنگ خاکستری ست. فضاهای شمالی و شرقی را با مبلمان خاکستری تیره و فضاهایی جنوبی و غربی که نور کمتری دارند، بهتر است مبلمان خاکستری روشن و ترکیبی از رنگ آبی استفاده شود.
سیاه و سفید
این ترکیب رنگ زیبا که همه را ناخودآگاه به یاد صفحه زیبای شطرنج می اندازد، یک ترکیب برنده در رنگ بندی مبلمان بوده و فضا را دراماتیک و خاص نشان می دهد. در استفاده از این دو رنگ خنثی توصیه می کنیم تعادل را رعایت کنید، تا در روز فضا را روشن تر و در شب دراماتیک و به روز نشان دهد. برای ترکیب مبلمان های سیاه و سفید استفاده از چند کوسن، قالیچه و قاب های هنری فضا را جذاب تر نشان می دهد.
رنگ کرم و سبز
بعضی از رنگ ها در کنار دیگر رنگ ها فضا را ملایم تر و آرام بخش تر نشان می دهند. شما می توانید در چیدمان مبلمان خود از رنگ های ملایمی برای دیوار و یا کوسن ها استفاده کنید. حتی می توانید از رنگ های کرم و سبز به عنوان سایه در پارچه های کاناپه و کوسن های طرح دار استفاده کنید تا زیبایی فضای شما چند برابر شود. برای دلنشین تر شدن این فضا می توانید از تابلوهای طبیعت و یا گلدان های گل طبیعی استفاده نمایید.
قهوه ای و کرم
رنگ قهوه ای یکی از رنگ های پر استفاده و پر طرفدار در صنعت مبل سازی ست. این رنگ با بیشت ررنگ ها قابلیت ست شدن دارد. رنگ قهوه ای نماد ثروت و بزرگی بوده و در فضاهای کلاسیک و بزرگ استفاده می شود. مبلمان قهوه ای رنگ را می توان با رنگ های آبی، سبز، کرم، طلایی، قرمز، نارنجی و... ست کرد.
استفاده از مبلمان قهوه ای رنگ در خانه حس صمیمیت و گرمی را به افراد انتقال می دهد. رنگ قهوه ای با رنگ های سرد و گرم قابلیت ست شدن دارد. اما باز هم همه چیز به سلیقه و فضای شما بستگی دارد. اگر فضای اتاق شما کوچک است در کنار مبلمان قهوه ای از رنگ های روشن استفاده و اگر علاقه دارید فضای شما صمیمی و گرم تر باشد از رنگ های گرم استفاده کنید.
در چیدمان مبلمان قهوه ای دست شما باز است و به راحتی می توانید با تغییری کوچک در رنگ کوسن ها روح تازه ای به دکوراسیون خود ببخشید.
سرمه ای و رنگ های جذاب
یکی از رنگ های باوقار و جذاب در مبلمان رنگ سرمه ای ست، این رنگ با رنگ های سرد و پالت رنگ آبی قابلیت ست شدن دارد. رنگ سرمه ای را می توانید با رنگ های سرد ترکیب و یک منظره ساحلی جذاب را به تصویر بکشید.
همانطور که می دانید رنگ آبی و سرمه ای از یک پالت بوده و استفاده آنها در کنار هم جذابیت خاصی ندارد، اما اگر در این فضا از رنگ شاد و پر انرژی نارنجی استفاده شود. شاهد یک ست زیبای سرمه ای و دلنشین خواهید بود.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design