سرویس خواب کامل نوزاد شامل چه چیز هایی است ؟

سرویس خواب کامل نوزاد شامل چه چیز هایی است ؟

یکی از هیجان انگیز ترین قسمت های خرید برای اتاق کودک خرید سرویس خواب نوزاد است. این خرید برای زوج هایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند بسیار جذاب و پر شور است. همانطور که می دانید معمولا نوزادان در ماه های اول تولد حدود 70% از زمان خود را در خواب و استراحت سپری می کنند، البته در زمان های کوتاهی نیاز به تغذیه، تعویض پوشک و دیگر مراقبت ها دارند. مهمترین نکته در نوزادن کیفیت خواب آنها می باشد و یکی از بزرگترین دغدغه های والدین کیفیت خواب نوزادشان است. اما این کیفیت چگونه تامین می شود؟ قطعا با لوازم خواب نوزاد، در این مقاله قصد داریم به موضوع سرویس خواب کامل نوزاد شامل چه چیزهایی است؟

سرویس خواب کامل نوزاد

 در بیشتر شهر های ایران تامین سرویس خواب نوزاد با خانواده مادری نوزاد است، اما در بعضی شهرها این بخش از خرید با پدر و مادر نوزاد می باشد و در این بین خانواده ها مطابق با سلیقه و البته بودجه خود اقدام به خرید سرویس خواب نوزاد می کنند، اما سرویس خواب کامل نوزاد از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

گهواره

گهواره از مهمترین قسمت های سرویس خواب نوزاد است، امروزه گهواره به گونه ای طراحی و تولید شده که شما می توانید تا زمان نوجوانی از آن استفاده کنید. طراحی و دیزاین اتاق نوزاد تحت تاثیر و شعاع گهواره قرار می گیرد و به جرات می توان گفت سبک اصلی اتاق نوزاد را گهواره مشخص می کند. توصیه می کنیم در زمان خرید سیسمونی نوزاد تمرکز اصلی تان روی گهواره باشد، چون نوزاد بعد از خواب در گهواره قرار می گیرد و کیفیت خواب نوزاد بسته به نوع گهواره متفاوت است. بعد از انتخاب گهواره مناسب و خرید آن حال به راحتی می توانید دیگر لوازم سرویس خواب نوزاد را خریداری نماید.

کمد

کمد بعد از گهواره دومین وسیله مهم و مورد نیاز در سرویس خواب نوزاد است. چون تمام لوازم نوزاد در انتها باید در کمد جایگذاری شود. در ابتدا شاید تصور کنید به علت کوچک بودن لوازم و لباس های نوزاد نیازی به کمد ندارید، اما وقتی متوجه شوید که این وسایل چقدر از فضا را به خود اختصاص می دهند، چشمانتان از تعجب باز خواهد ماند و به اهمیت وجود کمد پی خواهید برد.
اما اگر اتاق خواب کودکتان حاوی کمد دیواری است، دیگر نیازی به خرید کمد ندارید. حال که به اهمیت کمد در اتاق کودک پی بردید در زمان خرید کمد برای اتاق کودک دقت زیاید داشته باشید. کمدهایی را انتخاب کنید که جنس خوبی داشته باشند و سبک نباشند که در زمان بازی کودک برای او ایجاد خطر کرده و روی کودک بیافتد. اگر فضای اتاق کودک شما به اندازه کافی نیست، حتما از کمد های کوچکتر با کشوهای زیاد استفاده نمایید و فضایی را برای آویزان کردن لباش کودک در نظر بگیرید. کمدهای کوچک یا همان میز دراور دارای کشوهای متعددی بوده و فضای کمتری را اشغال می کنند.

تشک

از مهم ترین لوازمی که در سرویس خواب در کیفیت خواب تاثیر مستقیم و مهمی دارد تشک است. همیشه تخت خواب را با تشک خوب شناسایی می کنند. در زمان انتخاب سرویس خواب باید تشکی انتخاب شود که دارای کیفیت و مرغوبیت عالی باشد. چون قرار است از تشک سالیان سال استفاده شود. تشکی که برای سرویس خواب انتخاب می شود، باید قابلیت تنفس داشته باشد و از عرق کردن در زمان خواب جلوگیری کند. تشکی که برای تخت نوزاد انتخاب و خریدرای می شود باید از خفه شدن نوزاد جلوگیری و قابلیت شست و شو و تمیز کردن داشته باشد.
حالا که با نکات مهم انتخاب تشک برای نوزاد آشنا شدید، باید در زمان سرویس اتاق خواب کودک تشمی انتخاب کنید که از مواد طبیعی و در ساخت آن از فوم، چسب و لاتکس مناسب استفاده شده باشد. حتما موادی که در تولید تشک نوزاد استفاده می شود، باید ضد حساسیت بوده و هیچ گونه مواد شیمیایی در آن استفاده نشده باشد. و از همه مهم تر در خرید تشک، درجه سفتی و نرمی تشک می باشد.بدن نوزادن مانند افراد بزرگ سال نیست و دارای حساسیت و لطافت بیشتری بوده پس باید در زمان خرید تشک تخت نوزاد حتما بین درجه نرمی و سفتی یک تعادل ایجاد کنید، چون تشک نرم باعث عرق گردن نوزاد و تشک سفت موجب اذیت نوزاد در زمان خواب خواهد شد.

میز تعویض پوشک

بعد از گهواره و تشک نوزاد نوبت به مهمترین قسمت اتاق کودک یعنی میز تعویض پوشک می رسد. قبل از هر چیزی باید بدانید که آیا نیاز به میز تعویض پوشک دارید یا خیر؟ چون میز تعویض پوشک ضروری نیست، چون تعویض پوشک نوزاد کاری راحت و آسان است. اما میز تعویض پوشک م یتواند یک فضای امن را برای نوزاد شما ایجاد و فضای مناسبی برای نگهداری لوازمی همانند پوشک، دستمال مرطوب و کرم های نوزاد می باشد.
اما در زمان انتخاب میز تعویض پوشک چند نکته کاربردی و مهم را باید مد نظر داشته باشید که عبارتند از؛
ایمنی میز تعویض پوشک: میز تعویض پوشک باید حتما به زمین یا دیورا متصل باشد تا به هیچ عنوان تکان نخورد. البته میزهای تعویض پوشک دارای پایه و لنگر های محکمی هستند که می توانید آن را فیکس کنید.
فضای ذخیره سازی: در زمان تعویض کودک قعا به پوشک جدید و تمیز، دستمال مرطوب و کرم های مرطوب کننده پوست بدن نوزاد نیاز فوری دارید، پس میز تعویض پوشک باید فضای کافی برای ذخیره این موارد داشته باشد تا به سرعت و بدون هیچگونه فوت وقتی در دسترس باشد.
در زمان خرید سرویس نوزاد همیشه با کمی تفکر و برنامه ریزی قدم بردارید، چون خرید لوازم اتاق کودک یک سرمایه گذاری مهم برای فرزندانتان می باشد. سرویس خواب اتاق کودک نه تنها باید دارای کیفیت و ایمنی باشد، بلکه باید از نظر زیبایی با دیزاین خانه شما هماهنگ باشد. در نتیجه در زمان خرید برای سرویس اتاق خواب باید به کیفیت و قیمت آن دقت زیادی داشته باشید تا یک سرمایه گذاری عالی برای سلامت فرزندانتان داشته باشید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design