فروشگاه میز ناهار خوری طلائیه
مهر
تفاوت مبل استیل و کلاسیک چیست؟

تفاوت مبل استیل و کلاسیک چیست؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

یکی از لوازم مهم در دکوراسیون که تاثیر زیادی در زیبایی و جلوه فضای داخلی دارد، مبلمان است. همانطور که سبک چیدمان منازل دارای تنوع مبلمان نیز در سبک های متنوعی تولید می شود. هر کدام از سبک ها و مبلمان ها با هم تفاوت هایی دارند، در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت مبل استیل و کلاسیک بپردازیم، خالی از لطف نیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مبل کلاسیک و استیل

شاید در نگاه اول تصور کنید که مبل استیل و کلاسیک بسیار به هم شبیه هستند، اما این دو مبل با تمام شباهت هایی که دارند، با هم تفاوت های عمده ای دارند.
تفاوت در طراحی و جزییات
 اگر به مبلمان استیل و کلاسیک با یک نگاه ریزبینانه دقت کنید تفاوت هایی را در طراحی و جزییات مشاهده می کنید. در مبلمان استیل یا همان سلطنتی از تراش ها و منبت کاری های زیادی استفاده شده و مبلمان کلاسیک دارای طراحی و جزییات کمتری است. در مبلمان کلاسیک فقط از یک طرح در دسته، پایه و تاج مبل استفاده می شود. اما در مبلمان استیل از طرح های متفاوت در دسته، تاج و پایه مبل استفاده می شود. 
وزن
مبلمان کلاسیک نسبت به مبلمان استیل ا زچوب کمتری استفاده شده است. در مبلمان استیل به علت استفاده از منبت کاری های بیشتر مصرف چوب بیشتر بوده و می توان از مزیت های مبل کلاسیک نسبت به مبلمان استیل به وزن کم آن اشاره کرد.
تفاوت مبل کلاسیک و استیل در تعداد ست آن
معمولا مبلمان برای فضاهای مختلف تولید می شود که هرکدام بسته به فضا دارای ست های متفاوتی هستند. یکی از تفاوت های عمده مبلمان کلاسیک و استیل در تعداد ست های آن است. معمولا از مبلمان کلاسیک برای فضاهای کوچک استفاده می شود. تعداد ست های مبلمان کلاسیک به طور معمول 7 نفره بوده و شامل دو مبل تک نفره، 1 مبل سه نفره و یک مبل 2 دونفره می باشد.
اما مبلمان استیل دارای پیچیدگی های زیادی بوده و بیشتر برای فضای پذیرایی و بزرگ کاربرد دارد. به طور معمول مبلمان استیل دارای کاناپه 3 نفره، 4 مبل تک نفره و 2 صندلی میزبان می باشد. در فضاهای کوچک و آپارتمانی اولویت با مبل های کلاسیک و برای فضاهای بزرگ و پذیرایی اولویت به مبلمان استیل یا همان سلطنتی است.

به کار بردن اصول و قواعد سنتی در مبلمان کلاسیک

وقتی از واژه کلاسیک استفاده می شود عده ای تصور می کنند که این واژه مربوط به گذشته و قدیمی است. اما مبلمان هرگز از مد نمی افتد و در ساخت مبل کلاسیک از زادگاهش یعنی اروپا الهام گرفته شده، همانطور که زادگاه فرش ایران است. مبلمان کلاسیک بیشتر از نمادهای کشورهای اروپایی استفاده می شود و این موضوع باعث شده که هرگز مبل کلاسیک از مد نیفتد. امروزه کشورهای اروپایی از مبلمان کلاسیک نسبت به کشورهای عربی، خارومیانه و شرقی کمتر استفاده می کنند.
قیمت
به دلیل مصرف کم چوب در مبل های کلاسیک معمولا این مبل ها قیمت پایین تری نسبت به مبل های استیل دارند. گاهی اوقات قیمت مبلمان کلاسیک با مبلمان استیل یکسان است و دلیل آن کیفیت و کمیت چوب به کار رفته در مبلمان کلاسیک می باشد. بهترین نوع چوبی که در تولید مبلمان استیل استفاده می شود، چوب راش است. این چوب دارای کیفیت، دوام و ظاهری عالی می باشد.
 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

iranian carpet & rug

پشتیبانی وبسایت تخصصی فروش مبل

iranian carpet & rug

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

iranian carpet & rug
شروع چت در واتس اپ