کاربرد پاف تخت خواب چیست؟

کاربرد پاف تخت خواب چیست؟

یکی از مهمترین فضاها در هر منزلی که انسان بیشترین زمان خود را در آن صرف می کند و می توان گفت یک ریکاوری و تجدید قوا محسوب می شود، اتاق خواب و تخت خواب است. به جرات می توان گفت تخت خواب یکی از اساسی ترین وسایل منزل محسوب می شود و خانم هر خانه ای علاقه دارد، فضای اتاق خوابش بسیار زیبا و باشکوه باشد. همانطور که می دانید در کنار تخت خواب اکسسوری های متفاوتی وجود دارد که هرکدام کاربرد خاص و منحصر به فردی دارند. در این مقاله قصد داریم در مورد کاربرد پاف تخت خواب نکات جذابی را بیان کنیم، با ما همراه باشید.

پاف تخت خواب و تاریخچه آن

در کنار تخت خواب انواع لوازم جانبی وجود دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را داشته و به عنوان تکمیل کننده لوازم اتاق خواب استفاده می شود. یکی از این وسایل پاف تخت خواب است، که معمولا برای تزیین اتاق خواب استفاده می شود و دارای ظرافت و زیبایی خاصی است. پاف از سال 1968 در کنار تخت با عناوین مختلف استفاده می شده و می توان اولین نوع پاف را همان کاناپه دانست که در پایین تخت خواب استفاده می شده است. جالب است بدانید از نظر علم فنگ شویی استفاده از پاف در پایین تخت خواب در اتاق هایی که درب ورودی اتاق روبروی تخت خواب است، کاربرد زیادی دارد و محققین علم فنگ شویی معتقدند که استفاده از پاف از ورود انرژی های منفی به اتاق خواب جلوگیری می کند.

پاف تخت خواب چیست؟

پاف نوعی صندلی یا کاناپه نرم برای نشستن و حتی دراز کشیدن محسوب می شود. البته از پاف فقط در اتاق خواب و کنار تخت خواب استفاده نمی شود و در کتابخانه ها و کافه ها نیز از پاف استفاده های زیادی می شود. پاف تخت خواب در انواع رنگ ها و ابعاد متنوع متناسب با سرویس اتاق خواب ساخته و قابلیت ست شدن با تمام رنگ ها و سبک ها را دارد.

انواع مدل های پاف و جنس آن

معمولا پاف از دو قسمت ساخته می شود که قسمت رویی آن با پارچه پوشش و تزیین و قسمت داخلی آن از الیاف و مواد مختلف دیگر پر می شود.
پارچه رویه پاف معمولا از جنس پارچه های مبلی بوده و قسمت داخلی آن از موادی مانند پر، پلی استر، پنبه و پلی استایرن پر می شود. کلا دو نوع پاف در بازار وجود دارد که عبارتند از؛
پاف سنتی
پاف سنتی که به صورت دستی تولید می شود و جایی برای نشستن و دراز کشیدن دارد، این مدل ها بسیار زیبا بوده و با پر،پلی استر و پلی استایرن پر می شوند. این پاف ها بسیار زیبا و شکیل و راحت هستند.
پاف نیمکتی
پاف نیمکتی نسبت به نوع سنتی دارای تنوع بیشتری بوده و به علت مواد به کار رفته در این نوع پاف بیشتر برای نشستن و گذاشتن وسایل مختلف کاربرد دارد. چون پاف نیکمتی از مدل سنتی سفت تر بوده و برای استراحت مناسب نیست.

کاربرد پاف تخت خواب

استراحت پا
پا یکی از مهمترین اعضاء بدن و به عنوان قلب دوم معروف است. بعد از فعالیت های روزمره بدن انسان مخصوصا پا نیاز به استراحت دارد، چون تمام وزن بدن را در طول روز پا تحمل می کند. یکی از وسایلی که تا حد زیادی خستگی پا ار از بین می برد، پاف است. پاف به عنوان یک زیر پایی عمل کرده و می توان در زمان نشستن پاها را روی پاف قرار داده و از آویزان کردن پا جلوگیری کرده و تا حد زیادی خستگی را رفع و گردش خون را رد بدن تسهیل می کند.
جایگزین مبل شزلون
از پاف می توان به عنوان مبل های شزلون استفاده کرد. البته با نصف قیمت!! وزن سبک پاف ها باعث شده تا به راحتی در تمام قسمت های خانه قابل استفاده بوده و فقط محدود به اتاق خواب نیستند. به راحتی در کنار مبلمان در اتاق نشیمن و پذیرایی قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design