چرا مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی دارد؟

چرا مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی دارد؟

یکی از مهمترین و اساسی ترین فعالیت ها در کار طراحان حرفه ای دکوراسیون داخلی نقش مبلمان در طرح های آنهاست، طراحان از مبل به عنوان ابزار اصلی چیدمان و نمای داخلی ساختمان استفاده می کنند. فضای خانه با چیدن مبلمان تکمیل و دیگر فاکتورها بعد از مبلمان جانمایی و زیبا می شوند. ناگفته نماند که مبلمان برای طراحان داخلی همیشه در اولویت بوده چون مبلمان ظاهری زیبا به منزل و محیط کار شما می بخشد. در این مقاله قصد داریم به سوال چرا مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی دارد؟ پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی

منظور از دکوراسیون داخلی فضای داخلی هر خانه همراه با کمی خلاقیت و نوآوری که هر فرد صاحب ذوقی می تواند با استفاده از چند ایده و مدل های جدید سال فضایی نو و جدید را به وجود بیاورد. در دنیای امروز و در کشورهای دنیا مبلمان نقش اساسی و مهمی را در زیبایی فضای داخلی بر عهده دارد. شناسایی سبک مبلمان نیز در این نقش بی تاثیر نیست چون مبلمان متناسب با سبک و سلیقه تمام افراد به صورت متنوع طراحی و تولید می شود.
تفاوتی ندارد که شما مبلمان را برای کجا و یا از چه مبلمانی برای فضای داخلی منزلتان استفاده می کنید، چون این وسایل شیک و جذاب با طرح های زیبا و کیفیتی عالی فضای شما را به یک فضای فوق العاده زیبا و چشم نواز تبدیل می کنند. همانطور که می دانید تمام فضاها المان های مخصوص به خود را دارند و در انتخاب المان ها باید دقت کافی داشته باشید. تا فضایی شیک و فوق العاده لاکچری همراه با آرامش را برای خود و اطرافیانتان فراهم کنید.
نقش و تاثیر مبلمان در زیبایی و چیدمان فضای داخلی و محیط کار بر همگان ثاب شده و همه می دانند برای داشتن یک فضای زیبا و جذاب باید به نحوه چیدن مبلمان و ترفندهای انتخاب مبلمان آشنا باشید.

ترفندهای انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

آیا شما با ترفندهای انتخاب مبل در دکوراسوین داخلی آشنا هستید؟
قبل از شروع به هر کاری شما باید با اجزاء تشکیل دهنده یک ست مبلمان آشنا باشید و بدانید اجزاء تشکیل دهنده مبلمان و عملکردآن چیست؟

چه نوع مبلمانی انتخاب کنیم؟
اولین نکته ای که در زمان خرید مبلمان باید به آن توجه کنید انتخاب مبلمان مطابق با سلیقه، سبک و مدل آن است. اینکه این مبلمان برای کدام قسمت از فضای منزلتان استفاده  می شود، دارای اهمیت می باشد. مبلمان برای فضای نشیمن، اتاق کار، پذیرایی و محیط کار هر کدام دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند. حتما در زمان خرید مبلمان به فضا و تعداد مبلمان توجه داشته باشید. هرگز برای فضاهای کوچک و با سقف های کوتاه از مبل های سلطنتی و بلند استفاده نکنید.
سبک دکوراسیون تاثیر زیادی در جلوه مبلمان دارد، اگر به سبک های کلاسیک و اشرافی علاقه دارید حتما از مبل های سلطنتی و منبت کاری با پایه چوبی استفاده کنید. اما اگر علاقه دارید دکوراسیون داخلی شما ساده و شیک باشد به سراغ مبل های مدرن با طرح های ساده بروید، این نوع مبلمان با پیروی از سبک مینیمال فضای شما را خلوت، ساده و شیک جلوه می دهد. برای جذابیت بیشتر دکوراسیون های مدرن می توانید از انواع تابلو های جذاب با منظره طبیعت استفاده نمایید.

رنگ مبلمان

بعد از انتخاب سبک و مدل مبلمان باید به رنگ مبلمان توجه زیادی داشته باشید. برای فضاهای کوچک و کم نور از مبلمانی با رنگ روشن و فضاهای بزرگ و دلباز مبلمانی با رنگ تیره می تواند جذابیت دکوراسیون را چند برابر کند. اما اگر فضای شما بزرگ و بدون نور گیر طبیعی ست، سعی کنید از مبلمانی با رنگ تیره کمتر استفاده کنید.
در نهایت برای خرید مبلمان ابتدا کاربرد و فضای آن را مد نظر قرار دهید. سپس اقدام به خرید مبلمان و اجزاء تشکیل دهنده آن نمایید.
 

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران

design